Marzenie spełnione. Kamila, Julia i ich mama mają dom, który nie będzie utrudniać życia

Marzenie spełnione. Kamila, Julia i ich mama mają dom, który nie będzie utrudniać życia

dom dla rodziny Tubek

Kamila ma 22 lata, Julia – 20. Do tej pory ich życie wiązało się z codziennymi utrudnieniami, które napotykały w miejscu, w którym mieszkały. Jednak młode kobiety i ich mama wreszcie doczekały się domu, który nie będzie przeszkodą, a dostosowanym do ich potrzeb azylem. Fundacja Renovo zakończyła kolejną budowę.

Parterowy budynek z przestronnymi pomieszczeniami, szerokimi przejściami, czy dostosowaną łazienką to spełnienie marzeń rodziny Tubek. Córki pani Sylwii cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i poruszają się na wózkach inwalidzkich. Do tej pory mieszkały w wynajętym domu, który nie dość, że był w złym stanie, to jeszcze na każdym kroku stawiał bariery niemal nie do pokonania dla dziewczyn, a później młodych kobiet.

Mąż pani Sylwii odszedł od rodziny lata temu, pozostawiając tylko działkę w Paszynie z fundamentami domu. Kobieta sama musiała radzić sobie z wychowywaniem córek, których choroba nieustannie postępowała, odbierając dziewczynom samodzielność. Pani Sylwia zrezygnowała z pracy, bo Kamila i Julia potrzebują nieustannej opieki. O ich sytuacji pisaliśmy między innymi –> TUTAJ.

Z pomocą przyszła fundacja Renovo. W 2019 rozpoczęła akcję budowy ,,Biegiem po dom”. Teraz inwestycja została zakończona. W nowym domu codzienne życie rodziny Tubek będzie dużo prostsze. Dziś nastąpiło pełne radości uroczyste przekazanie budynku.

– Każdy, kto budował dom, wie, że wiąże się to z wieloma procesami i ogromnymi kosztami. Ta budowa nie udałaby się bez naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie – ludziom dobrego serca, prywatnym, ale również instytucjom. Wszyscy tutaj przyłożyli swoją rękę – mówił wiceprezes fundacji Renovo Dawid Zawiliński.

Jak tłumaczył, fundacja nie posiada własnych pieniędzy, dlatego cała inwestycja opierała się na wsparciu darczyńców i tych, którzy oferowali swoją pracę.

– Doświadczenie mamy duże. Jak widać, wybudowaliśmy już trzeci dom. Mamy w zanadrzu kolejną rodzinę – w Januszowej. Czy będzie łatwiej i szybciej? Ciężko powiedzieć. Dzisiaj jest ciężki okres, ale myślę, że poprzez to, co dokonujemy, będzie nam łatwiej. Fundacja jest wiarygodna – zaznaczał prezes Renovo Łukasz Koczenasz.

Fundacja może się pochwalić wieloma przeprowadzonymi remontami oraz dwoma innymi wybudowanymi domami: dla pani Kingi z Berestu i jej córek oraz dla Kubusia Tuczyńskiego z Nawojowej i jego rodziny, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. Arbresha Goranci

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.