Lód na drodze w stronę przejścia granicznego w Koniecznej. Auto dostawcze w rowie (zdjęcia)

Lód na drodze w stronę przejścia granicznego w Koniecznej. Auto dostawcze w rowie (zdjęcia)

OSP Gładyszów

Na drogach regionu panują niełatwe warunki. Opady deszczu ze śniegiem i temperatura bliska zeru doprowadzają do powstawania lodu na jezdni. Szczególnie trudna sytuacja jest w powiecie gorlickim, a dokładniej na zjeździe za Magurą w stronę przejścia granicznego.

O godzinie 18:51 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach dotarło zgłoszenie, że samochód dostawczy, którym obywatel Bułgarii jechał na przejście graniczne do Koniecznej, zsunął się z drogi i wjechał do rowu.

– Droga w tamtym miejscu jest bardzo śliska. W tej chwili (20:15) ruch odbywa się wahadłowo. W Gładyszowie działają strażacy OSP Zdynia i OSP Gładyszów – przekazał w rozmowie z naszą redakcją mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy KM PSP w Gorlicach.

W tamtym rejonie droga jest oblodzona i pokryta warstwą śniegu. Wezwano piaskarki, które sypią trasę w stronę przejścia granicznego piaskiem i solą.

Na pomoc karetce pogotowia

Wieczorem na strażaków jak zwykle mógł liczyć Zespół Ratownictwa Medycznego w miejscowości Bystra. Przez trudne warunki na drodze i niełatwy dojazd do osoby w stanie zagrożenia życia, karetka nie mogła dotrzeć na miejsce. Na pomoc ruszyli strażacy OSP Szalowa, którzy na wyposażeniu mają quada. Druhowie przewieźli pacjenta do karetki.

Czytaj także: Gorlice. Zaadoptował klacz Marcina Różalskiego by potem ją sprzedać. Jest wyrok

Fot. Piotr Rotko
Share on twitter
Share on facebook