Limanowscy policjanci najlepsi w Małopolsce w pierwszej pomocy

Limanowscy policjanci najlepsi w Małopolsce w pierwszej pomocy

policjanci, KPP Limanowa

Ich wiedza i umiejętności pozwoliły na zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim. Jednak co ważniejsze – kiedyś mogą pomóc w uratowaniu czyjegoś zdrowia lub życia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej będą reprezentować Małopolskę na szczeblu centralnym IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Eliminacje wojewódzkie zawodów zostały przeprowadzone 17 kwietnia przez Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Krakowie. Pierwszą częścią rywalizacji był test teoretyczny zawierający 30 pytań, który sprawdzał wiedzę z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W drugiej części zmagań policjanci-ratownicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas symulacji zdarzenia – podjąć interwencję w miejscu publicznym, udzielając pomocy mężczyźnie, który był w stanie zagrożenia życia.

W zawodach wzięły udział 22 dwuosobowe zespoły, złożone z policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, komend powiatowych i miejskich, a także z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

To właśnie ci funkcjonariusze, patrolując ulice naszych miast i wsi są zwykle pierwsi na miejscu zdarzenia i to właśnie oni muszą najczęściej wykazywać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy – zaznaczają przedstawiciele małopolskiej policji.

Ostatecznie po podsumowaniu wyników na trzecim miejscu podium znaleźli się mundurowi z KPP w Wieliczce, a drugie miejsce zajęli przedstawiciele KPP w Nowym Targu. Zwycięstwo wywalczyli natomiast funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej – mł. asp. Paweł Kędroń i st. sierż. Kamil Korda. To oni będą reprezentować województwo małopolskie na szczeblu centralnym. Zawody odbędą się w dniach 5-7 czerwca w Szkole Policji w Słupsku.

fot. KWP Kraków

Czytaj też: Strażackie wspomnienia. Płonął zabytkowy kościół w Zbyszycach

Reklama