PiS kompletuje listy wyborcze do PE. Jednym z kandydatów do Brukseli – Arkadiusz Mularczyk

PiS kompletuje listy wyborcze do PE. Jednym z kandydatów do Brukseli – Arkadiusz Mularczyk

Politycy układają listy wyborcze kandydatów poszczególnych partii do europarlamentu. Komitety mają czas na zgłaszanie kandydatów do 2 maja. Jak donosi Onet – podczas zaplanowanej na dzisiejsze popołudnie narady kierownictwa PiS można się spodziewać wstępnej decyzji o tym kogo partia Kaczyńskiego chce oddelegować do Brukseli. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie będą to Beata Szydło, Arkadiusz Mularczyk i Dominik Tarczyński.

„Ostateczne zatwierdzenie list wyborczych planowane jest na koniec tygodnia. Prezentacja list wyborczych nastąpi po ich rejestracji, a termin ten upływa 2 maja. Istnieje więc możliwość, że oficjalne ogłoszenie list nastąpi po sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, która ma zainaugurować kampanię wyborczą ugrupowania. Jak wynika z informacji PAP, zarządy okręgowe przekazywały swoje propozycje list wyborczych do centrali partii na początku minionego tygodnia. Następnie te propozycje były opracowywane przez nieformalne grupy robocze” – czytamy w tekście Onetu.

Wybory do do europarlamentu odbywają się co pięć lat, W tym roku odbędą się w państwach członkowskich w dniach 6-9 czerwca. W Polsce – 9 czerwca. Wyłonią 53 europosłów.

W poprzednich wyborach do PE, w 2019 r., poseł PiS Arkadiusz Mularczyk z Nowego Sącza otrzymał 28 761 głosów. Był to piąty wynik na liście. Prawu i Sprawiedliwości przypadły wówczas w okręgu małopolsko-świętokrzyskim cztery mandaty.

fot. arch dts24

Czytaj też:

,,Kreatywnie” okradała bank i jego klientów. Musi zwrócić ponad milion zł

Reklama