Ktoś przestawił im życiowe zwrotnice. Dziś obaj wymiatają. Grzegorz i Arkadiusz mają coś dla ojców…

Ktoś przestawił im życiowe zwrotnice. Dziś obaj wymiatają. Grzegorz i Arkadiusz mają coś dla ojców…

Łączą ich podobne wspomnienia z dzieciństwa: obydwaj pobłądzili. Łączą ich też wspomnienia z młodości: obydwaj przeżyli totalne przeobrażenie. Przyczyna tego przeobrażenia też jest taka sama: nawrócenie. Dziś łączy ich także to, że chcą dzieciom i rodzicom dać dobre drogowskazy. Dlatego ruszają z przekazem pod hasłem: „Tata wymiata”.

W domu małego Grzegorza rządził alkohol. Zamiast rodzinnego ciepła była przemoc. Został przestępcą w wieku 9 lat. Po osiemnastce trafił do więzienia. Łącznie spędził za kratami 12 lat. Przeżył nawrócenie i w jego życiu zaczęły dziać się rzeczy niezwykłe. Odnalazł siostrę, spotkał miłość swojego życia, jest szczęśliwym mężem i ojcem. Teraz w jego domu rządzi miłość. Pasją Grzegorza jest pomaganie ludziom oraz rodzina. Swoją historią podzielił się z całym światem w napisanej wspólnie z żoną książce „Nie jesteś skazany

Arek po pierwszego papierosa sięgnął  jako dziewięciolatek. Później sięgnął po inne używki. Zaczął wagarować i kraść. Jego brat – Kamil wydawał się być ulepiony z innej gliny: „szczęśliwy, pełen życia, energii. Byliśmy jak dwa bieguny. Ja wracałem do domu chwiejnym krokiem, on był szanowany przez sąsiadów” – wspominał Arkadiusz w jednym z wywiadów. Po kilku perypetiach dał się bratu wyciągnąć z krawędzi przepaści. Ktoś przestawił „zwrotnicę” jego życia.  Wyspowiadał się, później zaczął pomagać przy egzorcyzmach. „To czego doświadczyłem jeszcze bardziej upewniło mnie w wierze. Ona stała się pewnikiem. Mam świadomość istnienia dobra i zła. To nie jest do opisania, wiem, że to prostu jest” – mówi.

Pasje dorosłego życia obu panów są takie same: rodzina i kombinowanie co zrobić, aby innym poprzestawiać życiowe zwrotnice w dobrą stronę. Obaj do przestawiania zwrotnic używają słów. Grzesiek mówi, Arkadiusz –  rapuje.

Dawno chciałem zrobić coś takiego. I dopiero kiedy stało się to tak naturalne, tak codzienne, że łatwo to przeoczyć – padła decyzja, że nagrywamy. Dwóch mężów i ojców. Dwóch facetów po przejściach. Dwóch chłopaków, którzy chcą być tatą, co wymiata. Razem z moim przyjacielem Arkadio ruszyliśmy z serią filmów „TATA WYMIATA” O byciu ojcem, o trudach i radościach wychowywania. O naszych ojcach i ojcostwie w ogóle. Od ciąży żony, przez niemowlaka do szkolniaka. Szczerze i po męsku, bez lukru i cenzury – kusi Grzegorz podrzucają link do pierwszego filmu – o autorytecie taty.

Posłuchaj:

Czytaj też:

Czego żałują ludzie przed śmiercią? Na pytanie odpowiadają Arkadio i Mateusz Ziółko

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.