Ktoś ich rozpoznaje? Zniszczyli serce na zakrętki

Kpp Limanowa, Dobra, serce metalowe. wandale

Metalowe serce stojące w Dobrej, do którego Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych “Najlepiej Razem” zbierało plastikowe zakrętki, zostało zdewastowane. Policja opublikowała dwa kadry z monitoringu, na którym widać sprawców. Funkcjonariusze liczą na to, że internauci pomogą ukarać wandali. Do zdarzenia doszło 22 października br. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Tymbarku.

,,Jeśli ktoś rozpoznaje któregoś z widocznych na monitoringu mężczyzn lub ma wiedzę na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt się z dyżurnym limanowskiej komendy pod numerem telefonu: 47-83-45-400″ – apeluje asp. Jolanta Batko, rzecznika KPP Limanowa.

Metalowe serce powstało dzięki ludziom dobrego serca, gdyż stowarzysze nie miało pieniędzy, aby samodzielnie zakupić pojemnik. Na pomoc przyszedł właściciel firmy z Pogorzan, który zasponsorował materiały na budowę pojemnika, a pan Stanisław z Dobrej wykonał całą konstrukcję. Bezinteresownie.

Gotowe serce stało na placu naprzeciw fontanny w centralnym miejscu Dobrej. Do niego wrzucano plastikowe zakrętki, które potem były sprzedawane. Pieniądze trafiały do niepełnosprawnych podopiecznych np. na pokrycie kosztów prowadzenia zajęć dogoterapii, hipoterapii czy wyjazdów na basen. Przypominamy, że 1 tona plastikowych nakrętek to około 8–10 pełnych serc. Za tonę można otrzymać 700 zł.

Po ataku wandali zbiórka musiała zostać przerwana. Fundacja nie jest w stanie sama naprawić zepsutej konstrukcji. Jej członkowie liczą, że sprawcy zniszczenia jednak uderzą się w pierś i naprawią to, co zdewastowali. Trzeba metalowe serce rozebrać na części, wyprostować i zakupić materiały niezbędne do przywrócenia pierwotnego stanu serca.

 

Fot. KPP Limanowa 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.