Kryniczanka Natalia Tomasiak na 15. miejscu w zawodach w Hiszpanii

Pochodząca z Krynicy - Zdroju Natalia Tomasiak wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Skyrunningu na dystansie klasycznym. Trasa przebiegała przez Park Narodowy Gorbeia na południu Hiszpanii i liczyła 31 kilometrów oraz 2400 metrów w górę. Kryniczanka pokonała trasę w czasie 4 godz., 6 min i 59 s i zajęła 15. miejsce.

Do niewielkiego miasteczka Zeanuri położonego w sercu Kraju Basków, gdzie miały miejsce start oraz meta zjechało kilkuset reprezentantów swoich krajów. Najwyżej położonym punktem na trasie był szczyt Gorbeia (1481 m). W gronie Reprezentantów Polski znaleźli się: Paweł Góralczyk, Jacek Michulec, Krzysztof Bodurka i Marcin Rzeszótko. Polskę reprezentowały Dominika Wiśniewska-Ulfik oraz właśnie Natalia Tomasiak.

- Pierwsze kilometry były w moim wykonaniu dosyć ciężkie, wydawało mi się, że nie mogłam się rozpędzić. Później było już lepiej, chociaż standardowo nie udało się uniknąć wywrotki i strat (tym razem skóra pękła na nadgarstku -
opowiada o biegu Natalia.
-Na usprawiedliwienie dodam, że chyba większość zawodników zaliczała upadki. Naprawdę trasa była bardzo błotnista. Na ostatnią górę dotarłam na 11 miejscu, ale ostatnie 10 km w dół kosztowały mnie 4 lokaty. Niestety, ale mistrzem zbiegania nigdy nie byłam i skończyło się na 15 pozycji, z której jestem umiarkowanie zadowolona. 6 minut straty do TOP 10, 12 minut do 6 miejsca. Te 12 minut w zasięgu ręki, ale czołowe pięć dziewczyn póki co nie. Organizm troszkę już przyjął w tym sezonie kilometrów dlatego czas odpocząć. Na pewno start na zawodach mistrzowskich to kolejne ciekawe doświadczenie, z którego należy wyciągnąć wnioski.
Czytaj również: Kryniczanka Natalia Tomasiak wśród faworytów Pucharu Świata Skyrunning Extreme!

Fot. Facebook Natalii Tomasiak.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.