Jest nadzieja na wakacyjne pociągi ze Słowacji do Krynicy – Zdroju

Jest szansa, że w przyszłe wakacje pojedziemy pociągiem ze Słowacji do Krynicy – Zdroju. Takie połączenie planuje uruchomić Ministerstwo Transportu Słowacji. Już jutro (wtorek, 10 października) podczas posiedzenia polsko-słowackiej grupy roboczej w Katowicach odbędą się szczegółowe rozmowy na ten temat. 

wsb3

Warunkiem, aby można było uruchomić takie połączenie, jest zgoda strony polskiej. Dofinansowanie połączenia na odcinku polskim leżałoby w gestii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Tabor zapewnią słowackie koleje państwowe.  Pociąg najprawdopodobniej pojechałby na trasie Poprad – Krynica – Zdrój. Połączenie byłoby skomunikowane w Muszynie z pociągami w stronę Tarnowa. Planowany czas przejazdu to ok. 2, 5 godz.

Obecnie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie prowadzone są prace nad uruchomieniem samorządowych linii autobusowych na Słowację. Prowadzone są wstępne rozmowy. Autobusy z Zakopanego i Nowego Tagu do różnych zakątków Słowacji miałyby zacząć kursować od 1 maja 2018 r.

Czytaj również: Chcą przywrócić kursy pociągów z Krynicy do Popradu 

Fot. Ilustracyjne – Z arch. DTS 24. 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]