Kryniczanka Natalia Tomasiak wśród faworytów Pucharu Świata Skyrunning Extreme!

Biegacze będą mieli do pokonania 55 km oraz 4141 metrów w górę. Rzadko będą biegali na wysokości poniżej 2500 metrów nad poziomem morza. a dwukrotnie wbiegną na trzy tysiące metrów. Najniższym punktem na trasie będzie start i meta ulokowana na wysokości 1600 m. Jedną z faworytek tego biegu jest kryniczanka Natalia Tomasiak.

wsb3

Natalia Tomasiak reprezentująca Salomon Suunto Team jest V zawodniczką cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme z zeszłego roku, dlatego też automatycznie wymieniana jest w gronie biegaczek, które będą liczyły się w rywalizacji.

Same zawody rozgrywane są od 2008 roku. Najpierw organizowane były każdego roku, później – co dwa lata. W tym roku impreza po raz pierwszy ma rangę Pucharu Świata Skyrunningu więc jej renoma mocno wzrosła.

Do Gran Paradiso przyjechali najlepsi specjaliści Skyrunningu na świecie. Wystartuje około 270 biegaczy z 27 krajów, często naprawdę bardzo odległych. Swoich reprezentantów będzie miał Ekwador, Stany Zjednoczone, Australia, Brazylia, Nepal. Jeśli dodamy do tego bardzo groźnych (zwłaszcza na swoim terenie) Włochów i Włoszki samo wymienianie Natalii w gronie faworytów jest sporą nobilitacją.

Skyrunning jest to ekstremalna forma biegów wysokogórskich.  Skyrunning Extreme, w którym startuje Natalia Tomasiak charakteryzuje się bardzo dużymi przewyższeniami.

Poza rywalizacją w Gran Paradiso będą też zawody w Norwegii i Szkocji:


– Tromso Skyrace 05/08/2017 na dystansie 57 km i 4.600 m przewyższenia

– Glen Coe Skyline 16/09/2017 na dystanie 55 km i 4.800 m przewyższenia

– Miałam okazję kilka dni przebywać na trasie i nieco się z nią zapoznać. Jest niezwykle widokowa i chyba najładniejsza na jakiej przyjdzie mi rywalizować. Ale wiadomo, nie przyjechałam tu podziwiać widoków. Trasa jest trudna technicznie, dużo w niej też niestety trudnego zbiegania z którym radzę sobie gorzej niż z technicznymi podejściami. W przeciwieństwie do innych zawodów Skyrunning Extreme brakuje tu dużych ekspozycji i trudności wspinaczkowych na których radzę sobie najlepiej. Życzyłabym sobie tak dobrego samopoczucia na zawodach jak podczas zawodów Stubai Ultra Trail dwa tygodnie temu, które biegło mi się komfortowo bez żadnych problemów żołądkowych czy urazów – mówi Natalia Tomasiak.

Start odbędzie się w niedzielę 16 lipca o godzinie 6. 30 z Lago di Teleccio. Metą będzie miasteczko Ceresole Reale.

Najlepsi zawodnicy pokonają trasę zapewne w okolicach 6 godzin, najlepsza zawodnicza będzie na trasie około godziny dłużej.

Fot. Strona Natalii Tomasiak – Górski Styl. 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]