Krynica - Zdrój: stuletnia perełka architektury uzdrowiskowej wypiękniała

Remont prawie stuletniej Pijalni „Jana” w Krynicy-Zdroju dobiegł końca. Dzięki dofinansowaniu inwestycji z funduszy unijnych obiekt uzdrowiskowy, znajdujący się w parku przy alejce Nikifora Krynickiego został odnowiony i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Remont prowadzono pod nadzorem konserwatora zabytków, aby zachować międzywojenny charakter budynku.

Renault2

- Dzięki unijnemu wsparciu w wysokości 960 tys. zł ten zabytek został gruntownie wyremontowany. Jestem przekonany, że to miejsce przyciągnie jeszcze większą rzeszę turystów do tego wyjątkowego, małopolskiego uzdrowiska – mówi marszałek Witold Kozłowski. - Kuracjusze odwiedzający Krynicę-Zdrój mogą znów tutaj wypoczywać i relaksować się w komfortowych warunkach, a co najważniejsze:raczyć się słynnymi wodami „Jan” i „Józef”.

W ramach remontu wymieniono instalacje, przeszklenia, deski na ścianach i kolumnach, posadzki oraz odnowiono dach i całe wnętrze pijalni. Odbudowano też zabytkową cembrowinę "studni" wody leczniczej i zagospodarowano teren wokół budynku.

Inwestycja realizowana przez Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. pochłonęła w sumie prawie 1,6 mln zł, z czego 960 tys. zł to kwota pochodząca z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W wydarzeniu otwarcia pijalni wzięli udział  marszałek Witold Kozłowski, radny województwa, a zarazem prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej - Grzegorz Biedroń, posłowie: Patryk Wicher, Jan Duda i Edward Siarka oraz senator Wiktor Durlak.

zdjęcia: Biuro Prasowe UMWM

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.