Akcja ,,Znicz": na drogach bezpieczniej niż rok temu

Minął właśnie długi weekend. W tym czasie wiele osób podróżowało, by odwiedzić groby swoich bliskich. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, policjanci jak co roku prowadzili akcję ,,Znicz". Okazuje się, że tym razem w Małopolsce było bezpieczniej niż rok temu.

wsb3

Od czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) w Małopolsce doszło do 25 wypadków. To o połowę mniej niż rok temu. Liczba osób rannych spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym o 60% do 29 osób, zginęła jedna osoba, podczas gdy rok temu śmierć poniosło aż osiem osób. Zatrzymano także ponad 50 kierowców, którzy nie byli trzeźwi.

Powiat nowosądecki

Na Sądecczyźnie doszło do 4 wypadków drogowych i 26 kolizji. W wyniku tych zdarzeń drogowych rannych zostało 5 osób, na szczęście nikt nie zginął. Podczas działań policjanci ujawnili też 7 kierujących, którzy prowadzili pojazdy po wcześniejszym spożyciu alkoholu - informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Dla porównania, rok temu doszło do 7 wypadków i 50 kolizji, a rannych zostało 13 osób. Aż 19 osób kierowało pojazdami pod wypływem alkoholu.

Powiat limanowski

Jak informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, na Limanowszczyźnie doszło do 15 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 3 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

W 2018 r. miał tam miejsce 1 wypadek i 16 kolizji.

fot. KMP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.