Krynica-Zdrój. Paulina wymaga pomocy ludzi dobrej woli

Krynica-Zdrój. Paulina wymaga pomocy ludzi dobrej woli

Krynica-Zdrój, chora Paulinka wymaga pomocy

Mieszkanka Krynicy-Zdroju od 36 lat samotnie wychowuje córkę Paulinę, u której już podczas porodu doszło do niedotlenienia a następnie porażenia mózgowego. Dodatkowo Paulina ma padaczkę i szereg chorób współistniejących. Wymaga całodobowej uwagi.

Mateusz Mąka nie chce przechodzić obojętnie wobec problemów swojej cioci. W zorganizowanej przez siebie zbiórce zwraca się do ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc.

– Piszę w imieniu mojej Cioci która od 36 lat samotnie wychowuje swoją córkę Paulinkę. Kłopoty zaczęły się już podczas porodu, gdzie doszło do niedotlenienia, co spowodowało porażenie mózgowe. W między czasie do ich domu trafiła moja babcia, u której zdiagnozowano krzywicę. Babcia przez swoją chorobę wymagała całodobowej opieki. Dziewczyny mieszkają w Krynicy Zdroju, a tam nie ma niestety odpowiedniego zaplecza medycznego, które umożliwiało chociażby rehabilitację. Powszechnie wiadomo, że pomoc osobom z niepełnosprawnością w naszym kraju jest jaka jest, czyli w praktyce jej nie ma – informuje Mateusz Mąka, po czym dodaje:

– Paulinka choruje również na padaczkę i szereg innych chorób współistniejących. Jest ubezwłasnowolniona, wymaga całodobowej opieki i uwagi. Mentalnie to mała dziewczynka w ciele dorosłej kobiety. Ciocia całe swoje życie poświęciła Paulinie i swojej mamie przez co sama bardzo podupadła na zdrowiu. W 2020 roku przeszła operację kręgosłupa szyjnego, niestety nieudaną. Jest po lekkim udarze i ma depresję. Ma coraz mniej siły na cokolwiek a po nowym roku czeka ją kolejna operacja pozwalająca normalnie funkcjonować i opiekować się Paulinką. Paulina ma rentę po tacie, a ciocia zasiłek opiekuńczy. Ledwo wiążą koniec z końcem. Pieniądze są w dużej mierze potrzebne na leki, pampersy, środki higieny, a także na rehabilitację i zatrudnienie dodatkowej osoby, która mogłaby odciążyć jej mamę. Każda złotówka ma w tej sytuacji znaczenie – dodaje Mateusz Mąka, organizator zbiórki.

Każdy kto chciałby pomóc potrzebującym mieszkankom Krynicy-Zdroju może to uczynić w jakikolwiek sposób. Może tego także dokonać za pośrednictwem platformy zrzutka.pl, gdzie Mateusz Mąka zapoczątkował pomocniczą inicjatywę. Opis i zbiórka są dostępne TUTAJ.

Czytaj także: 12-letnia skrzypaczka Ania Sokołowska z Piwnicznej ma swój premierowy klip (VIDEO)

Fot: MateuszMąka/zrzutka.pl

Share on twitter
Share on facebook