12-letnia skrzypaczka Ania Sokołowska z Piwnicznej ma swój premierowy klip (VIDEO)

12-letnia skrzypaczka Ania Sokołowska z Piwnicznej ma swój premierowy klip (VIDEO)

Ania Sokołowska, Piwniczna-Zdrój, skrzypce, klip, premiera

Święty Mikołaj posiada jedną szczególnie wyjątkową cechę. To jego pomysłowość. Tą cechą wykazał się w tym roku względem 12-letniej Ani Sokołowskiej z Piwnicznej. Dziewczynka od czwartego roku życia gra na skrzypcach. Jest artystycznie utalentowana i już przejawia kluczowy element rozwoju jakim jest dążenie do samokształcenia. Wczoraj Święty Mikołaj podarował jej niezwykły prezent – pierwszy profesjonalny klip. Nagrania odbyły się na terenie Gminy Piwniczna w okolicach miejscowej pijalni oraz bulwaru Popradu.

Mama 12-letniej obecnie Ani, pani Małgorzata Sokołowska przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że jej córka chciała grać na skrzypcach już w wieku trzech lat.

– Gdy miała trzy latka stwierdziła, że chce grać na skrzypcach. Uznaliśmy, że jest za wcześnie i odłożyliśmy tę decyzję na kolejny rok. Zapisaliśmy Anię rok później na zajęcia w Domu Kultury, gdzie instruktorzy muzyczni udzielają nauki gry na różnych instrumentach – mówi Małgorzata Sokołowska w rozmowie z DTS24.

Tak Ania rozpoczęła swoją przygodę ze skrzypcami, które od razu pokochała. Z pomocą nauczyciela pana Marka Żurowskiego zawsze była w stanie z nietypową dla tak młodego wieku łatwością rozpracować każdą partyturę i ze stoickim spokojem zagrać ją przed widownią. Na co dzień dziewczynka uczy się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piwnicznej. Od trzech lat uczęszcza do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu pod dyrekcją pani Joanny Ustarbowskiej – Dudki.  Pieczę nad rozwojem Ani w klasie skrzypiec sprawuje Stanisław Dudka. Rozpoczynając tam swoją muzyczną edukację była już solidnie przygotowana co wpłynęło na szybki rozwój kolejnych etapów zdobywania wiedzy w tej dziedzinie. A to wszystko pod bacznym okiem obecnych tam nauczycieli, którym rodzice Ani są bardzo wdzięczni.

– Jako rodzice dajemy jej pełną swobodę w tym co robi. Uwielbia zajęcia plastyczne czy jazdę konno. Staramy się też wspierać jej hobby i służyć dobrą radą. Marzeniem każdego rodzica jest radość swojego dziecka. Ania gra wszystko, ale preferuje pop i jazz. Jeśli jakiś utwór jest zbyt łatwy a podoba jej się linia melodyczna, zrobi wszystko aby go zmodyfikować trudnymi ozdobnikami. Często obserwuje słynnych wykonawców i słucha ich covery, z czego również czerpie naukę praktyczną – zauważa mama Ani Sokołowskiej, po czym dodaje:

– Wpadliśmy na pomysł, aby z okazji Mikołaja sprezentować Ani pierwszy profesjonalny klip. Został nagrany w okolicach Pijalni w Piwnicznej, nad Popradem co dodatkowo stanowi promocję naszego górskiego miasteczka – dodaje pani Małgorzata Sokołowska.

ZOBACZ UTWÓR 12-LETNIEJ ANI SOKOŁOWSKIEJ Z PIWNICZNEJ:

Czytaj także: Tu życie jest jak z baśni. Nowosądecki Zespół Szkół Akademickich ma Wioskę Mikołaja (zdjęcia)

Fot: Youtube / NaturalMusicAniaSokołowska

Share on twitter
Share on facebook