Krynica-Zdrój. Dawcy spisali się na medal. Zebrano sporą ilość krwi (zdjęcia)

Krynica-Zdrój. Dawcy spisali się na medal. Zebrano sporą ilość krwi (zdjęcia)

krynica-zdrój, zbieranie krwi, akcja

Mieszkańcy Krynicy-Zdroju i okolic wzięli udział w zapowiadanej przez nasz portal zbiórce krwi. Akcję poboru organizował w minioną niedzielę Strażacki Klub HDK PCK „Ognista Kropla” w ramach programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Głównym celem było pozyskanie jak największej ilości krwi dla osób potrzebujących. Z jakim skutkiem zakończyła się niedzielna inicjatywa?

Pobór odbył się w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy – Zdroju przy ul. Piłsudskiego 56. Do wzięcia udziału zachęcał koordynator wydarzenia dyżurny operacyjny PSP Dariusz Cieśla. Pisaliśmy o tym TUTAJ

– Głównym celem było pozyskanie krwi dla jak największej liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz nieszczęśliwych wypadkach losowych. Pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych zdarzeń, ale wszystkim potrzebującym. Mamy na uwadze, że każdy z nas może potrzebować kiedyś takiego bezcennego daru serca – informuje Dariusz Cieśla.

W niedzielę zebrano łącznie 13,5 litra pełnej krwi. Nie po raz pierwszy swoją dobroduszność potwierdzili przybyli na miejsce strażacy z OSP Mochnaczka Niżna, OSP Mochnaczka Wyżna, OSP Łabowa, OSP Piwniczna jak również młodzież szkolna z Krynicy i stali kryniccy bywalcy takich wydarzeń.

– Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami. Jako klub HDK PCK „Ognista Kropla” przygotowaliśmy też poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu. Każdy otrzymał też drobny upominek w postaci ręcznika z mikro fibry oraz podręczny podgrzewacz rąk. Zainteresowanie akcją pokazuje, że jest potrzeba i chęć oddawania krwi na tym terenie – mówi Dariusz Cieśla, po czym dodaje:

– Wszystkim, którzy darem swojego serca zechcieli się podzielić składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach – kończy koordynator wydarzenia.

Fot: gov.pl/PSPNowySącz

Czytaj także: Sądecka Jesień Kulturalna. Orkiestra Straży Granicznej zakończyła tegoroczną edycję (fotorelacja)

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama