KRYNICA. Europejski Festiwal Biegowy preludium do Igrzysk

KRYNICA. Europejski Festiwal Biegowy preludium do Igrzysk

Europejski Festiwal Biegowy, Witold Kozłowski
W pierwszy weekend września (3-5.09) u stóp góry Parkowej w Krynicy – Zdroju odbędzie się premiera Europejskiego Festiwalu Biegowego (EFB), którego Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie. Dzięki porozumieniu i umowie, którą podpisał dziś w Krynicy-Zdroju z organizatorem EFB, Fundacją Na Ratunek, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu najlepszych imprez biegowych w kraju.

Dziewięć biegów o zróżnicowanym poziomie trudności poprowadzonych przez najpiękniejsze widokowe trasy Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego, spotkania z czołowymi biegaczami z Polski i zagranicy, warsztaty i prelekcje prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin oraz cała gama atrakcji – nie tylko dla miłośników biegów górskich – tak zapowiada się pierwsza odsłona Europejskiego Festiwalu Biegowego.

Europejski Festiwal Biegowy, Witold Kozłowski

– Małopolska to region wyjątkowy pod wieloma względami. Przyciąga turystów z Polski i zagranicy pięknem górskiej przyrody, barwnym folklorem, aromatyczną kuchnią oraz bogatą ofertą i uzdrowiskami pośród których Krynica – Zdrój jest prawdziwa perłą. Cieszę się, że to właśnie tu w mieście Kiepury i Nikifora odbędzie się Europejski Festiwal Biegowy – podkreśla marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Każdy – od profesjonalisty do malucha, który zaczyna swą przygodę z bieganiem znajdzie tu coś dla siebie.

Warto podkreślić, że integralną częścią Europejskiego Festiwalu Biegowego oprócz zmagań sportowych na najwyższym poziomie będzie także expo, z szeroką ofertą dla biegaczy i turystów. Nie zabraknie również dużej strefy relaksu, dobrego jedzenia, świetnej muzyki i wielu innych atrakcji.

W tym miejscu należy wspomnieć jeszcze o kolejnym ważnym aspekcie: EFB stanowi preludium do wielkiej imprezy, jaką są Igrzyska Europejskie, które odbędą się w Małopolsce w 2023 roku. Krynica będzie jednym z miast goszczących zawodników i kibiców z całej Europy, tym bardziej warto poznać trasy, na których odbędą się zawody.

Głównym Partnerem Festiwalu jest Małopolska, a Patronem Honorowym Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja „Na Ratunek” w partnerstwie z burmistrzem Krynicy-Zdroju i Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów.

Źródło i fot.: UMWM malopolska.pl

Czytaj też: Igrzyska Europejskie 2023 gwarantem budowy sądeczanki

Reklama