Człowieku, rusz się, twoje ciało ci podziękuje

Człowieku, rusz się, twoje ciało ci podziękuje

Damian Buganski

Damian Bugański od 10 lat jest trenerem personalnym, prowadzi swój kanał na YouTube „Człowieku, rusz się!”. Przekonuje, że nasze życie na pewno będzie piękniejsze, jeśli ciało będzie działało jak trzeba.

Damian Bugański pochodzi z Jazowska i zawsze chciał zostać wuefistą. Jako młody chłopak zapamiętale grał w piłkę nożną, był nawet przez jakiś czas zawodnikiem Sandecji.

– Pamiętam jak mama dała mi na bilet do Nowego Sącza. Miałem wtedy 13 lat i może nigdy bym się nie zdecydował na to, aby wybrać się na trening klubu, gdyby nie mój przyjaciel Damian Zbozień, dziś zawodnik Ekstraklasy – wspomina Damian. – On mnie namówił, abym spróbował. Wypadłem wtedy bardzo słabo, ale pozwolono mi uczestniczyć w treningach.

Tak się to zaczęło. Dużo później były studia na AWF w Krakowie. Osiągnięcie celu stawało się coraz bliższe. Po skończeniu studiów, młody chłopak zderzył się jednak z rzeczywistością, która go bardzo rozczarowała.

– Dzieciom coraz mniej się chce, trzeba o wszystko walczyć, a sam przedmiot wychowanie fizyczne jest traktowany przez innych nauczycieli i rodziców jak gorszej kategorii – mówi Damian. – Jakoś nie miałem ochoty walczyć z tymi stereotypami – dodaje.

Decyzja, którą wtedy podjął, okazała się strzałem w dziesiątkę.

Chudzielec w okularach i Dragon Ball

Jeszcze na studiach Damian zaczął chodzić na siłownię. Chudzielec w okularach – jak sam siebie nazywa– chciał poprawić swój wygląd, bo miał kompleksy. Nie było go jednak stać na to, aby płacić za używanie specjalistycznego sprzętu, więc aby móc z niego korzystać, zatrudnił się jako pomoc trenera. Dzięki temu karnet otrzymał za darmo.

– Gdy porzuciłem swoje plany związane z typową edukacją w szkole, pomyślałem, że zostanę trenerem. Tak też się stało (…)

Cały tekst przeczytasz w najnowszym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

DTS 10 czerwca 2021 online

Reklama