Krajobraz wokół remontowanej ulicy Barbackiego [ZDJĘCIA]

Krajobraz wokół remontowanej ulicy Barbackiego [ZDJĘCIA]

Na początku kwietnia rozpoczął się wyczekiwany remont ulicy Barbackiego na nowosądeckim osiedlu Wólki. Kompleksowa przebudowa obejmuje całość drogi, ale jako pierwszy etap modernizowany jest fragment od Radzieckiej do B.A. Konstanty.

Co obejmuje zakres prac? Wymianę nawierzchni wraz z podbudową, powstanie nowego odwodnienia, a także budowę chodnika, ścieżki rowerowej, zjazdów i zatok autobusowych. Zaplanowano również stworzenie nowego, energooszczędnego oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem bezpiecznych przejść dla pieszych.

Niedługo po rozpoczęciu działań budowlanych wykonawca natrafił komplikacje i prace zostały przerwane. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, pojawiły się wówczas nieoczekiwane trudności między innymi z kanalizacją deszczową. Okazało się też, że po rozkopaniu ulicy natrafiono na pewne fragmenty sieci, których nie było na żadnych dotychczasowych mapach drogowych.

Sytuację udało się rozwiązać, a w międzyczasie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeprowadziło remont swojej sieci grzewczej. Prace na ulicy Barbackiego wiążą się z utrudnieniami dla kierowców, a także zmianą organizacji kursów autobusowych. Dojazd do posesji został jednak na miarę możliwości utrzymany, choć oczywiście występują różnego rodzaju niedogodności.

Całość sytuacji komplikuje również przebudowa linii kolejowej do Chabówki, która docelowo ma być częścią projektu „Podłęże-Piekiełko”. W związku z tym zlikwidowano zjazd na Wólki ulicą Tatrzańską, zablokowany jest przejazd przez Kościuszki, a przy otwartym niedawno wyjeździe przez Mickiewicza tworzą się spore korki.

Jak obecnie wyglądają działania na ulicy Barbackiego? Sprawdziliśmy co można napotkać tam podczas tzw. długiego weekendu pomiędzy czwartkiem 30 maja, a niedzielą 2 czerwca.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Zbliża się kompleksowy remont ulicy Jana Matejki [ZDJĘCIA]

Reklama