Stare klepisko zamienia się w zieloną murawę [ZDJĘCIA]

Stare klepisko zamienia się w zieloną murawę [ZDJĘCIA]

Boisko przy ulicy Grunwaldzkiej służy mieszkańcom osiedla Kaduk od bardzo dawna, jednak przez wiele lat było mocno zaniedbane. Obecnie przechodzi ono poważną renowację, a w planach jest prowadzenie tam treningów.

Nowe bramki pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Wówczas władze miasta zapowiadały także, że w niedalekiej przyszłości zamierzają wyrównać teren, zadbać aby powstała tutaj komfortowa murawa, jak również zabezpieczyć otoczenie. Zgodnie z planem wszystkie prace ruszyły na wiosnę, a kolejne etapy działań na tym placu można było obserwować w maju.

– Teren przede wszystkim został wyrównany, nastąpiła rekultywacja, a także szereg innych działań technicznych, które zakończyły się wysiewem nowej trawy. Czekamy na efekt końcowy, bo aktualnie jesteśmy na etapie regularnego podlewania i wzmacniania rosnącej murawy. Teraz najważniejszą rolę odgrywa czas. Czekamy kiedy boisko będzie wstępnie gotowe, aby móc zacząć go używać – powiedział nam Dawid Kudełka, przewodniczący Zarządu Osiedla Kaduk.

Obok wymienionego boiska do gry w piłkę nożną, znajduje się plac do siatkówki plażowej, który został już przygotowany na sezon letni. Podłoże z piasku i nowa siatka oczekują już na entuzjastów tej dyscypliny sportu. W sąsiedztwie jest jeszcze plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców, jak również pole gry w koszykówkę, czekające na remont.

Władze osiedla Kaduk kilka tygodni temu rozpoczęły nabór do lokalnej drużyny piłkarskiej i trwają przygotowania do rozpoczęcia zajęć pod okiem wykwalifikowanego szkoleniowca.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Kolejny krok w stronę budowy skateparku [ZDJĘCIA]

Reklama