Korzenna: ratuj życie ze strażakami. Podziel się swoją krwią

Korzenna: ratuj życie ze strażakami. Podziel się swoją krwią

W niedzielę (8 września) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej po raz kolejny przeleje się krew. Strażacy, ich rodziny i przyjaciele, ale także wszyscy pozostali śmiałkowie podzielą się bezcennym lekarstwem. I Ty możesz w ten sposób uratować czyjeś życie!

OSP Korzenna już od jedenastu lat organizuje krwiodawstwo dwa razy w roku. Akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Pojawiają się nie tylko druhowie z jednostki, czy inni strażacy, ale i wiele osób „cywilnych”. Przychodzą mężczyźni i kobiety, zarówno z Korzennej, jak i z innych miejscowości. Tradycyjnie wydarzenie odbywa się dla uczczenia pamięci zmarłego księdza Artura Babika, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika odbędzie się w niedzielę (8 września) w godzinach od 9:00 do 14:00 w remizie OSP Korzenna.

Przypominamy, że zgłosić się mogą wszystkie chętne osoby powyżej 18 roku życia, o dobrym stanie zdrowia i wadze nie niższej niż 50 kg. Jednak każdy jest na miejscu indywidualnie kwalifikowany przez lekarza i to on decyduje, czy krew może być tego dnia oddana.

Obszerną relację z poprzedniej akcji krwiodawstwa w OSP Korzenna przeczytasz TUTAJ.

fot. archiwum