Korzenna: Królestwo Ruchu Drogowego otwarte z pompą [100 zdjęć i 2 filmy]

Korzenna: Królestwo Ruchu Drogowego otwarte z pompą [100 zdjęć i 2 filmy]

Od dziś zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Korzennej będą mogli uczyć się przepisów w Miasteczku Ruchu Drogowego. Obiekt został uroczyście otwarty, poświęcony, a nawet przetestowany przez zaproszonych gości.

Koszt budowy nowoczesnego, ogrodzonego, oświetlonego i monitorowanego miasteczka wyniósł 400 tysięcy złotych, z czego połowę stanowiły środki z budżetu województwa małopolskiego.

Obiekt znajduje się w pobliżu korzeńskiej szkoły i będzie służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Tu maluchy poznają podstawowe zasady poruszania się po drodze, zarówno jako piesi jak i rowerzyści, a nieco starsze dzieci przygotują się do egzaminu na kartę rowerową.

W miasteczku znajdują się jedno i dwukierunkowe jezdnie o łącznej długości ok. 200 m, a także chodniki dla pieszych. Powstało 11 skrzyżowań oraz rondo, a w przepisowym poruszaniu się pomagają sygnalizacje świetlne oraz mnóstwo pionowych i poziomych znaków drogowych. W pobliżu ścieżek stoją ławeczki dla nauczycieli lub rodziców, bo z obiektu za darmo mogą korzystać wszyscy mieszkańcy.

Więcej informacji wkrótce.

 

Share on twitter
Share on facebook