Koronawirus na Sądecczyźnie, w Gorlicach i Limanowej

Już u pięciu osób w powiecie nowosądeckim badania potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2. Zakażony jest także mężczyzna z powiatu gorlickiego i kobieta z Limanowszczyzny. W całej Małopolsce wykryto już 50 przypadków koronawirusa, o czym pisaliśmy TUTAJ.

wsb3

W niedzielę (22 marca) dotarła do nas informacja o pierwszych dwóch osobach z Sąddecczyzny z potwierdzoną obecnością wirusa SARS-CoV-2. Zarówno młoda kobieta, jak i mężczyzna w sile wieku przebywają w izolacji domowej. Więcej na ten temat TUTAJ.

We wtorek (24 marca) przedstawiciele Biura Wojewody Małopolskiego poinformowali o kolejnych przypadkach zakażenia w powiecie nowosądeckim: dwóch niepełnoletnich osobach, a następnie o młodym mężczyźnie. Wszyscy czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej.

Wczoraj zakażenie koronawirusem stwierdzono także u pierwszej osoby w powiecie gorlickim. Jest to mężczyzna w sile wieku. Skierowany został do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jego stan jest stabilny.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wirus SARS-CoV-2 wykryto również u pacjentki limanowskiego szpitala. Więcej informacji TUTAJ.

Tego samego dnia potwierdzono zakażenie koronawirusem mężczyzny, który nie pochodzi z naszego województwa, jednak przebywa na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju. W związku z tym kwarantanną objęto około 200 osób przebywających w placówce, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.