To już oficjalne: dwie osoby z Sądecczyzny zakażone koronawirusem

Niestety na Sądecczyźnie potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. Oficjalne informacje w tej sprawie otrzymaliśmy od pracowników Biura Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Łącznie w województwie małopolskim jest 24 zakażonych. Wśród osób chorych na SARS-CoV-2 z powiatu nowotarskiego znajduje się poseł Edward Siarka.

wsb3

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób z województwa małopolskiego: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej) - poinformowali pracownicy urzędu wojewódzkiego.

Stan zarażonych jest dobry. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, młoda kobieta z powiatu nowosądeckiego to mieszkanka Nowego Sącza, a mężczyzna pochodzi z Kamionki Wielkiej.

Krynica-Zdrój: w jednym szpitalu kwarantanna, w drugim - zamknięty Oddział Pediatrii

Fot. pixabay

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.