Koronawirus potwierdzony u pacjentki limanowskiego szpitala

Koronawirus potwierdzony u pacjentki limanowskiego szpitala

W poniedziałek (23 marca) potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie limanowskim. Zakażona była pacjentką Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej. Od środy (18 marca) przebywała tam na oddziale chorób wewnętrznych.

Po otrzymaniu wyników badań kobiety, oddział zamknięto i dezynfekowano. W szpitalu stworzono listę osób – pacjentów oraz pracowników szpitala, które miały kontakt z pacjentką. Zostały one poddane kwarantannie. Szpital ściśle współpracuje w tej sprawie z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Kobieta, u której stwierdzono obecność koronawirusa, przebywała wcześniej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Do placówki w Limanowej trafiła w środę (18 marca). Była dializowana, a następnie umieszczono ją na oddziale chorób wewnętrznych.

,,W niedzielę, 22 marca, szpital otrzymał informację, iż w trakcie hospitalizacji w Krakowie pacjentka mogła mieć kontakt z osobą zakażoną.  W porozumieniu z Sanepidem zostały wdrożone odpowiednie procedury – wykonanie testu u pacjentki, zabezpieczenie oddziału” – czytamy na stronie starostwa powiatowego w Limanowej.

Wynik testu okazał się pozytywny. Pacjentka jest w ,,sile wieku”. Jej stan jest stabilny, jednak kobieta obciążona jest licznymi schorzeniami, które były powodem hospitalizacji. Została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

fot. szpitallimanowa.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.