Koniec poszukiwań 32-latka z Barcic. Zwłoki znaleziono w Kurowie

Koniec poszukiwań 32-latka z Barcic. Zwłoki znaleziono w Kurowie

Piotr z Barcic

To już pewne, wyłowione dzisiaj (26 marca) ciało w Dunajcu nieopodal mostu w Kurowie, to zaginiony 32-letni Piotr z Barcic. Mężczyzna zaginął 20 lutego. Tego dnia jeden z przechodniów zauważył zwłoki ludzkie płynące Popradem z w kierunku Starego Sącza. Wszystko wskazuje na to, że był to właśnie mieszkaniec Barcic.

Przypomnijmy, 20 lutego około godziny 14:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w Barcicach w stronę Starego Sącza płyną zwłoki ludzkie. Pierwszego dnia w akcji brało udział ponad 80 strażaków. Ciało było wielokrotnie w zasięgu wzroku, jednak przez wysoki stan wody i silny nurt, nie udało się go wyłowić, o czym przeczytacie w artykule: Drugi dzień akcji wyławiania zwłok bez efektu. Ciało kilkukrotnie było w zasięgu wzroku. Po dwóch dniach, przez wzgląd na wysoki poziom wody, służby ratunkowe zakończyły działania w korycie rzek i jeziora. Jak się okazało, 20 lutego zaginął 32-latek z Barcic. Jego zaginięcie rodzina zgłosiła dopiero dwa dni później.

Mężczyzna wyszedł z domu 20 lutego rano i słuch po nim zaginął. Piotr ubrany był w czarną kurtkę zimową bez kaptura, bordowe spodnie, czarną czapkę zimową oraz szare buty zimowe. Policjanci od momentu zgłoszenia sprawdzali wszelkie uzyskane informacje na temat tego, gdzie może znajdować się mężczyzna. Strażacy i policjanci przeczesali Barcice, w tym okoliczne lasy. Wielokrotnie przeszukano również Poprad, Dunajec i Jezioro Rożnowskie. Bezskutecznie. Dzisiaj sprawy w swoje ręce wzięły osoby ,,z kręgu rodziny” zaginionego.

– Przed godziną 14:00 otrzymaliśmy zgłoszenie od osób indywidualnych z kręgu rodziny zaginionego, które znalazły denata w rejonie mostu w Kurowie. Osoby te znały denata i od razu go rozpoznały. Ciało zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, które mogłyby przyczynić się do śmierci mężczyzny – przekazał w rozmowie z naszą redakcją mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Prawdopodobnie to ciało Piotra w Popradzie zauważył przechodzień 20 lutego.

Przypominamy, obecnie trwają poszukiwania 19-letniego Adam Dudy z Nowego Sącza. Nastolatek wyszedł z domu 24 lutego około godziny 21:30 i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Ostatni kontakt telefoniczny z rodziną nawiązał kilka godzin później około 1:00. Jego bliscy martwią się o nastolatka i proszą o pomoc w poszukiwaniach. 19;atek ostatni raz widziany był w rejonie mostu im. Józefa Piłsudskiego na ul. Legionów w Nowym Sączu (tzw. mostu heleńskiego). W dniu zaginięcia ubrany był: w niebieską kurtkę dżinsową z kożuchem, białą bluzę z kapturem, spodnie dżinsowe oraz zielonoczarne buty sportowe. Więcej w artykule: Gdzie są Adam i Piotr i co się stało z dryfującymi zwłokami? Kolejny raz przeczesano rejony rzek oraz jeziora

Nie jest również znana tożsamość osoby, której ciało zostało znalezione w Czchowie, o czym informujemy w artykule: Pracownik Elektrowni Wodnej w Czchowie znalazł w jeziorze ludzkie zwłoki

Czytaj także: Zwłoki w zasięgu wzroku w Dunajcu. Służby czekają na przyjazd prokuratora

WAŻNE!

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowe Telefony Zaufania 116 123  i 116 111 powstały z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Fot. arch. Polska Policja/ PSP Nowy Sącz/ Dawid Kulig

Reklama