Gdzie są Adam i Piotr i co się stało z dryfującymi zwłokami? Kolejny raz przeczesano rejony rzek oraz jeziora

Gdzie są Adam i Piotr i co się stało z dryfującymi zwłokami? Kolejny raz przeczesano rejony rzek oraz jeziora

poszukiwania, Dunajec, Jezioro Rożnowskie, WOPR, OSP, PSP, KMP Nowy Sącz, zwłoki w Dunajcu, zwłoki w Popradzie, Adam Duda, Piotr Szczęsny

Wciąż nie wiadomo, gdzie znajdują się zwłoki, które płynęły Popradem, a później Dunajcem 20 lutego. Nie wiadomo również, gdzie podziewa się 19-letni Adam Duda z Nowego Sącza i 32-letni Piotr Szczęsny z Barcic. Trwają poszukiwania. Wczoraj kolejny raz służby przeszukały rejon Dunajca i Jeziora Rożnowskiego. Co dalej?

20 lutego około godziny 14:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w Barcicach w stronę Starego Sącza płyną zwłoki ludzkie. Pierwszego dnia w akcji brało udział ponad 80 strażaków, którzy próbowali wyłowić zwłoki. W działaniach przez pierwsze godziny ratowniczych, a później poszukiwawczych uczestniczyło łączenie 22 zastępy strażackie zarówno z PSP, jak i z okolicznych jednostek OSP, a także: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP z Nowego Sącz i policjanci. Ciało było wielokrotnie w zasięgu wzroku, jednak przez wysoki stan wody i silny nurt, nie udało się go wyłowić, o czym przeczytacie w artykule: Drugi dzień akcji wyławiania zwłok bez efektu. Ciało kilkukrotnie było w zasięgu wzroku. Po dwóch dniach, przez wzgląd na wysoki poziom wody, służby ratunkowe zakończyły działania w korycie rzek i jeziora.

Zaginął Piotr

20 lutego zaginął 32-letni Piotr Szczęsny z Barcic. Jego rodzina ten fakt zgłosiła policji dopiero 22 lutego. Mężczyzna wyszedł z domu rano i słuch po nim zaginął. Mężczyzna ubrany był w czarną kurtkę zimową bez kaptura, bordowe spodnie, czarną czapkę zimową oraz szare buty zimowe. Policjanci od momentu zgłoszenia sprawdzają wszelkie uzyskane informacje na temat tego, gdzie może znajdować się mężczyzna. Strażacy i policjanci przeczesali Barcice, w tym okoliczne lasy. Mężczyzny do dzisiaj nie został odnaleziony.

Piotr Szczęsny

Rysopis zaginionego:

  • około 180 cm wzrostu,
  • tęga budowa ciała,
  • włosy krótkie, ciemnobrązowe,
  • oczy brązowe,
  • posiada brodę i wąsy.

Gdzie jest Adam?

24 lutego 19-letni Adam Duda wyszedł z domu około godziny 21:30 i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Ostatni kontakt telefoniczny z rodziną nawiązał kilka godzin później około 1:00. Jego bliscy martwią się o nastolatka i proszą o pomoc w poszukiwaniach. Nastolatek ostatni raz widziany był w rejonie mostu im. Józefa Piłsudskiego na ul. Legionów w Nowym Sączu (tzw. mostu heleńskiego). W dniu zaginięcia ubrany był: w niebieską kurtkę dżinsową z kożuchem, białą bluzę z kapturem, spodnie dżinsowe oraz zielonoczarne buty sportowe.

Adam Duda

Rysopis zaginionego:

  • około 181-185 cm wzrostu,
  • szczupłej budowy ciała,
  • włosy krótkie, ciemne
  • oczy ciemne,
  • uszy wyraźnie odstające.

Kolejne dni poszukiwań

27 lutego ponownie przeprowadzono działania terenowe za zaginionymi, w których udział wzięło sądeckie WOPR, strażacy i policja. Przeczesywany został m.in. rejon w pobliżu tzw. mostu heleńskiego. Akcja nie przyniosła efektu. Wczoraj (6 marca) ponownie wznowiono działania terenowe.

– Około godziny11:00 zostały wznowione działania poszukiwawcze w terenie za osobą i zaginioną oraz ewentualnymi dryfującymi zwłokami, które widziane były w korycie rzeki Dunajec 20 lutego br.  Policjanci i strażacy oraz ratownicy WOPR i Gopru ponownie przeszukują tereny wzdłuż rzeki Dunajec od mostu kolejowego do Jeziora Rożnowskiego. Przeszukiwane są zarośla, linia brzegowa oraz koryto rzeki.  Do działań wykorzystywany jest sprzęt specjalistyczny oraz psy służbowe – relacjonowała wczoraj komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, w rozmowie z naszą redakcją

Do poszukiwań użyto: łodzi motorowych, skutera, pontonu, sonaru, drona. Działania znów nie przyniosły efektu. Co dalej?

– Policjanci dalej intensywnie prowadzą działania operacyjne związane z poszukiwaniami. Funkcjonariusze sprawdzają każda informację – zapewnia komisarz Justyna Basiaga.

Dzisiaj działania terenowe nie zostały ponownie wznowione.

Fot. sądeckie WOPR/
OSP Niskowa