Korzenna. 21 litrów cennego lekarstwa na strażackiej akcji

Korzenna. 21 litrów cennego lekarstwa na strażackiej akcji

krwiodawstwo Korzenna

Kolejna Akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika zakończona sukcesem. W remizie OSP Korzenna jak zwykle nie brakło chętnych do podzielenia się bezcennym lekarstwem.

Tym razem do strażackiej akcji postanowiły dołączyć 62 osoby. Ostatecznie po lekarskiej kwalifikacji krew oddało 47 z nich, więc w sumie zebrano 21,15 litra czerwonego płynu. Nie zabrakło druhów OSP Korzenna, strażaków z innych jednostek, ale i „cywilów” w różnym wieku i z różnych miejscowości np. z Mogilna, Koniuszowej, czy Łęki.

– Przychodzili ludzie, którzy byli pierwszy raz, ale też stali bywalcy. Większość osób to ci, którzy się pojawiają regularnie. W tym roku wszystko przebiegło bardzo sprawnie – zdradza komendant Stanisław Wojtarowicz, który jak zwykle przy wejściu czekał na przybyłych.

Przypomnijmy, że krwiodawstwo w remizie OSP Korzenna od lat odbywa się dwa razy w roku. – To już szesnasty rok, kiedy organizujemy akcję. W sumie udało się zebrać 630,45 litra krwi – informuje komendant.

Przy organizacji każdej akcji krwiodawstwa strażacy mogą liczyć na wsparcie. W nagłośnieniu wydarzenia pomagają między innymi księża z okolicznych parafii. Plakaty po raz drugi zapewniła drukarnia Netrium. Słodki poczęstunek dla personelu medycznego jak zwykle przekazała piekarnia Nika, a obiad tradycyjnie przygotowała Magdalena Żuchowicz – honorowa członkini OSP Korzenna.

Kolejna akcja we wrześniu, więc już wszystkich zapraszamy – dodaje komendant Wojtarowicz.

O tym, dlaczego patronem strażackiego krwiodawstwa jest ks. Artur Babik pisaliśmy TUTAJ.

fot. Karol Zając, Mateusz Bielak

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama