Kibice Sandecji będą manifestować pod ratuszem. Mają dość wodzenia za nos

Kibice Sandecji planują zorganizować 12 stycznia manifestację pod ratuszem. Mają dość ciągłego przesuwania terminu powstania nowego obiektu. Dodatkowym motywatorem jest fakt, iż dwa dni temu prezydent Ryszard Nowak przyznał, że pierwszy przetarg pozostawia bez rozstrzygnięcia, a kolejny zostanie ogłoszony po Nowym Roku. Dzisiaj przetarg unieważnił. 

Jednak wczoraj krążyły pogłoski, że nie ma mowy o budowie nowego stadionu, a jedynie o przebudowie i rozbudowie obecnego. Przyczyną takiej decyzji prezydenta miała być m.in cena zaproponowana przez oferenta, przekraczająca o 20% planowany wydatek miasta na ten cel. Znaczenie miał również fakt, iż musiałoby być zdemontowane oświetlenie i zamontowane nowe, a to także spory koszt.

,,ZA NIESPEŁNIONE OBIETNICE ROZLICZĄ WAS KIBICE! W sprawie stadionu czas na czekanie i słuchanie kolejnych obietnic, przesuwania terminów, zmian koncepcji minął. W styczniu organizujemy manifestację w tej sprawie… Na tę chwilę krótka piłka – kto się nie pojawi na tej manifestacji nie jest, nie był i już nigdy nie będzie kibicem Sandecji!” -brzmi wpis na oficjalnym profilu grupy ,,Kibice Sandecji”

Dzisiaj o godzinie 14:00 prezydent Ryszard Nowak zwołał konferencję prasową w sprawie budowy stadionu. Zaznaczył, że nowy obiekt jednak powstanie, ale nie w planowanym terminie.

Padło wiele deklaracji, jednak Kibice Sandecji nie dają za wygraną i odpuszczą dopiero wtedy, gdy budowa realnie się rozpocznie.

-W dniu dzisiejszym tj. piątek 29.12.2017 oficjalnie zarejestrowaliśmy zgromadzenie publiczne mające na celu zamanifestowanie naszego niezadowolenia z tempa prac przy budowie stadionu dla naszego ukochanego klubu. Dzisiejsze deklaracje pana prezydenta nic tu nie zmieniają, deklaracje padają już od czerwca, teraz pora na czyny i tylko czyny (czyli rozpoczęcie budowy) sprawią że odpuścimy. Oficjalny termin to 12 stycznia (piątek) godzina 18:00 na płycie Rynku- piszą na swoim facebook’owym profilu.

Co dalej ze stadionem Sandecji? 

Czytaj [strona 2]

 

Fot. screen ze strony Kibice Sandecji

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.