Już po świętach pierwsze hulajnogi w Nowym Sączu

Już po świętach pierwsze hulajnogi w Nowym Sączu

hulajnogi Nowy Sącz

Już w przyszłym tygodniu w Nowym Sączu pojawią się pierwsze hulajnogi elektryczne do wynajęcia. Gdzie będzie można je parkować? Jaką prędkość rozwiną i jak zapłacić za przejazd?

O planach wprowadzenia hulajnóg do Nowego Sącza pisaliśmy już TUTAJ. Jak informuje Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jako pierwsza w mieście pojawi się firma Blinkee, ale trwają też rozmowy z dwoma kolejnymi: Bolt oraz Tier.

– Od samego początku chcemy, aby mieszkańcy mogli korzystać ze zniżek na Kartę Nowosądeczanina, dlatego pracujemy z Prezydentem i miastem nad jak najszybszym dopięciem wszelkich formalności – mówi Beata Cieszyńska, która razem z partnerem – Blinkee.city rozpoczyna działalność wynajmu hulajnóg elektrycznych w Nowym Sączu.

Na początku w mieście pojawi się 70 pojazdów z wymienną baterią. Będą dostępne przez całą dobę. W najbliższych miesiącach liczba hulajnóg będzie się jednak zwiększać zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców.

Maksymalne obciążenie hulajnóg elektrycznych, które już w przyszłym tygodniu zobaczymy na nowosądeckich ulicach, to 120 kilogramów. Pojazdem może jechać tylko jedna osoba, a limit prędkości, jaki będzie w nim ustawiony to 25 km/h. Ważne jednak, by użytkownicy pojazdów sami dostosowywali prędkość do warunków na drodze czy chodniku.

– Do wypożyczenia hulajnogi niezbędna jest darmowa aplikacja blinkee.city, którą należy pobrać ze sklepu Google lub Apple. Wymagane jest również przelanie środków prepaid lub podpięcie karty płatniczej do konta. Opłata będzie pobierana po zakończeniu przejazdu. Ceny za przejazd będą porównywalne z cenami takich usług w innych miastach, a dodatkowo każdy mieszkaniec który zarejestruje swoją Kartę Nowosądeczanina może liczyć na stały rabat. Dodatkowo na naszej stronie na Facebooku blinkee.city Nowy Sącz będziemy regularnie ogłaszać różnego rodzaju promocje i zniżki – informuje Beata Cieszyńska.

Hulajnogi będzie można pozostawiać niemal w całym mieście, ale wyznaczono też strefy, w których nie będzie można tego zrobić. Są to na przykład koryta rzek, cmentarze, czy prywatne parkingi. Miejsca te zaznaczone są na mapie w aplikacji czerwonym kolorem.

– Należy również pamiętać o pozostawianiu hulajnóg w miejscach ogólnie dostępnych, zarówno dla osób zainteresowanych wypożyczeniem jak i dla serwisantów. Hulajnogi mają wymienną baterię, więc nie ma potrzeby ich transportu w celu naładowania. Natomiast na bieżąco będziemy monitorować wszystkie hulajnogi i w razie potrzeby przeniesiemy je w miejsca, gdzie jest na nie większe zapotrzebowanie lub w razie awarii do serwisu – wyjaśnia.

Firma przygotowała już w porozumieniu z miastem mapę, która dostępna jest w dedykowanej aplikacji. Rozmawia też z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy wsparli projekt i gotowi są do stworzenia specjalnych parkingów w pobliżu swoich miejsc działalności.

Co będzie, kiedy do Nowego Sącza wkroczą kolejne firmy wynajmujące hulajnogi?

– Z naszej strony jesteśmy gotowi na współpracę i wzajemną pomoc, jednak wszystko zależy od nastawienia konkurencji. Wierzę, że jeżeli będzie to firma prowadzona podobnie jak nasza, czyli przez osobę lokalną to na pewno będziemy się wzajemnie wspierać i wspólnie dbać o utrzymanie porządku w mieście, tak aby hulajnogi nie utrudniały życia mieszkańców, a służyły jako alternatywny i ekologiczny środek transportu. I oczywiście dla czystej przyjemności – zaznacza Beata Cieszyńska.

Czytaj też:

Rusza przebudowa trzech pierwszych dworców w Dolinie Popradu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.