Joanna Kulig zagra w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej. Zamieni się w osobę transpłciową

Joanna Kulig zagra w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej. Zamieni się w osobę transpłciową

Joanna Kulig, Let me out, film, rola, nowy film, aktorka, sądeczanka

Sądeczanka Joanna Kulig zagra pierwszoplanową rolę w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta (cała trójka na zdjęciu głównym) pod tytułem „Let me out”. Będzie opowiadał o osobie transpłciowej. Zdaniem ekspertów, ta produkcja będzie doskonałą okazją do ukazania zmian, jakie nastąpiły w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

Małgorzata Szumowska podkreśla w rozmowie z portalem Variety, że rola Joanny Kulig będzie kluczowa. Dodaje też, że film będzie opowiadał o związkach międzyludzkich i skrywaniu prawdziwej tożsamości.

– Myślę, że każdy będzie w stanie identyfikować się z tą historią. Dlatego zdecydowaliśmy się ją stworzyć. Będzie to przy okazji pierwsza polska produkcja, która w tak dużym stopniu spełni zasady różnorodności i inkluzji. Bez wszystkich tych osób w filmie (aktorów) nie byłoby w nim czuć prawdziwości. To także ich film. Opowiemy o tym, jak pamiętamy Polskę lat 70., 80., aż do współczesności. Transformacja Polski i naszej bohaterki to bardzo interesujący temat. Tolerancja i wiedza są wciąż deficytowe, więc walka o nie również stała się naszym udziałem – stanowczo zaznacza Małgorzata Szumowska.

Prace nad filmem już ruszyły. Jego bohaterem będzie Adam (dobry mąż i ojciec). Dowiemy się, że mężczyzna coraz bardziej nieswojo czuje się w swoim ciele, które jego zdaniem nie odzwierciedla prawdziwej tożsamości, czyli kobiety o imieniu Aniela. To będzie jedna z bardziej oryginalnych ról Joanny Kulig.

Czytaj także: Burmistrz Muszyny Jan Golba przedstawia wizualizację stacji na górze Malnik (zdjęcia)

Fot: instagram.com/joannakulig_official

Share on twitter
Share on facebook