Burmistrz Muszyny Jan Golba przedstawia wizualizację stacji na górze Malnik (zdjęcia)

Burmistrz Muszyny Jan Golba przedstawia wizualizację stacji na górze Malnik (zdjęcia)

Malnik, wizualizacja, Muszyna

Uzdrowisko Muszyna nieustannie inwestuje w atrakcje turystyczne. O planach władz i samorządu miasta informujemy dość często. To efekt intensywnej pracy. Dziś burmistrz Jan Golba podzielił się wizualizacją kolejki gondolowej, która ma powstać na górze Malnik.

– Tak mogą wyglądać budynki stacji dolnej i górnej kolejki gondolowej na Malnik w Muszynie. Trwają intensywne prace związane z przygotowaniem do budowy kolejki widokowej. Dziś przedstawiam Państwu pod ocenę dwie koncepcje dotyczące wyglądu budynku „Stacji Górnej” i „Stacji Dolnej” kolejki. Jedna koncepcja zaproponowana została w wersji tradycyjnego budownictwa występującego na naszym terenie, a druga w wersji modernistycznej – przedstawia burmistrz Jan Golba za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przypomnijmy. Burmistrz Jan Golba w rozmowie z naszą redakcją przyznał niedawno, że pomysł realizacji tej kolejki został zaczerpnięty z okresu przedwojennego. Powstała wtedy Liga Popierania Turystyki, dzięki której zbudowano 30 skoczni narciarskich, kolejkę na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, korty tenisowe, lodowiska. Burmistrz podkreślił, że w Muszynie brakuje jeszcze takich produktów, które miałyby oddziaływanie na cały region.

– Gdy w Krynicy powstawała kolej gondolowa, turystyka w tej miejscowości gwałtownie ruszyła. Co więcej, zaczęła też oddziaływać na pobliskie miejscowości. W związku z tym postanowiłem, że warto w Muszynie podjąć taki temat. Chcemy zbudować kolejkę nie tyle narciarską, co widokową. Mowa tutaj o górze Malnik. Koszty wyniosą ok. 30 mln. złotych. To sporo, ale jestem zdeterminowany, aby te fundusze zdobyć i pomysł realizować – mówi Jan Golba w rozmowie z DTS24.

Czytaj także: WIOŚ nie pozostawił „suchej nitki” na planach budowy w Nowym Sączu spalarni odpadów

Fot: Jan Golba / UM Muszyna

Share on twitter
Share on facebook