Jedni pomagają, inni zniechęcają do pomocy. Narzeczona Wojtka - "Łyżwy" dementuje plotki

25-letni Wojtek używający pseudonimu "Łyżwa" jest znany w okolicach Nowego Sącza w środowisku motocyklistów - bo motocykle to jego pasja i miłośników tatuażu - bo sam jest mistrzem tatuażu. Kiedy 18 sierpnia w Trzetrzewinie uległ tragicznemu wypadkowi, odzew jego przyjaciół był błyskawiczny. Zorganizowali szereg akcji mających na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację Wojtka. W akcję pomocy włączyło się tysiące ludzi. Jednak nie wszyscy zareagowali empatią i chęcią niesienia pomocy młodemu człowiekowi, którego czeka wiele lat żmudnej rehabilitacji.

wsb3

- Pojawiły się też osoby, które namawiają innych, aby nie brali udziału w organizowanych przez nas imprezach, na których zbieramy pieniążki na rehabilitację Wojtka - pisze do redakcji DTS  Natalia, narzeczona motocyklisty.

Jak wyjaśnia - ktoś rozpuścił plotkę, że Wojtek nie był ubezpieczony i z własnej winy nie ma pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia. - To nie prawda - dementuje Natalia. Jej narzeczony legalnie pracuje w sądeckim studio tatuażu i ma ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje nieodpłatny pobyt w szpitalu i pokrycie kosztów kilku bardzo trudnych operacji.

- Wszystkie zbiórki są po to, aby zapewnić fundusze na rehabilitację Wojtka, kiedy już wyjdzie ze szpitala. Dlaczego? Bo gdybyśmy chcieli liczyć wyłącznie na rehabilitację refundowaną przez NFZ, trzeba byłoby czekać w kolejkach, które trwają kilka miesięcy. Wojtek nie może czekać... Dlatego zbieramy na prywatną rehabilitację, której koszt jest bardzo wysoki. Chodzi nawet o kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie - wyjaśnia narzeczona "Łyżwy".

Dziewczyna stara się na bieżąco informować wszystkich o stanie zdrowia tatuażysty.

Wojtek z dnia na dzień robi postępy. Poznaje wszystkich, spełnia polecenia. Dziś nawet mnie pogłaskał po głowie. Respirator ma nadal podłączony ze względu na zapalenie płuc, ale może niedługo da sobie radę bez respiratora. Wierzymy! Neurologicznie nadal nie można nic stwierdzić. Na to trzeba trochę więcej czasu...- pisała w niedzielę, 16 września.

Okazja aby pomóc Wojtkowi będzie już w najbliższą niedzielę. W Jazowsku odbędzie się kiermasz, o którym pisaliśmy TUTAJ. Przy okazji kosztowania pysznych potraw i deserów, będzie można wziąć udział w zbiórce funduszy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.

Przygotowano różne atrakcje towarzyszące. O godzinie 14. odbędzie się pokaz zawodników MMA Halny Nowy Sącz oraz Macieja "Laska" Szczepaniaka. Dodatkowo, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w prezentowanej dyscyplinie sportu, warto więc zabrać ze sobą wygodny strój. O godzinie 14.30 wylicytowana zostanie koszulka ŁYŻWA, zaprojektowana przez Michael Mountain. Około 14.50 Mariusz Dulak z ekipą zaprezentuje umiejętności akrobatyczne.

fot. Facebook

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.