W pomoc dla Wojtka ,,Łyżwy" zaangażowało się już wiele osób. Leczenie i rehabilitacja sporo kosztuje, a o zdrowie dla młodego mężczyzny walczy zarówno rodzina, przyjaciele jak i całkiem obce osoby. Tym razem akcja pomocowa zorganizowana zostanie w Jazowsku. Będzie można dobrze zjeść, a przy okazji spełnić dobry uczynek.

18 sierpnia około 17.30 Łyżwa - sądecki tatuażysta, przejeżdżał przez Trzetrzewinę. Wtedy to doszło do tragicznego wypadku. Motocykl Wojtka zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń i w krytycznym stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.Bliscy Wojtka nie chcieli bezczynnie czekać. Wzięli sprawy w swoje ręce i szybko zaczęli zbierać środki na jego leczenie i rehabilitację. W internecie przeprowadzono liczne aukcje, wśród których znalazła się nawet ofiarowana przez nas koszulka z autografem Krzysztofa  "Igły” Ignaczaka, za którą udało się uzyskać 600 zł.

Tym razem pomoc dla Wojtka przybierze nieco inną formę. Związek Podhalan Oddz. Jazowsko i Stowarzyszenie "Brzyna to my" organizuje kiermasz, podczas którego sprzedawane będą domowe ciasta i potrawy.

- Wojtek nasz parafianin uległ poważnemu wypadkowi i potrzebne jest wsparcie w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu potraw domowych i ciast w niedzielę 23 września od godz. 12.00 do 17.00 przy OSP Jazowsko. Można będzie zjeść lub zabrać do domu posiłek, ciasto i ofiarować swoje serce człowiekowi w potrzebie i jego rodzinie - pisze na swoim facebookowym profilu ks Krzysztof Ceglarz, wikariusz parafii Jazowsko.Miejmy nadzieję, że tym razem powiedzenie "przez żołądek do serca" się sprawdzi i dobre jedzenie zachęci wszystkich do hojności, a Wojtkowi życzymy powrotu do zdrowia.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.