Jazowsko. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Jazowsko. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Jazowsko, zderzenie

W miejscowości Jazowsko samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Kierowca jednośladu trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj (2 maja), a służby zostały zadysponowane do działań o godzinie 15:39.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas ruchu. Motocyklista był już pod opieką załogi karetki pogotowia ratunkowego, a potem trafił do szpitala. Autem natomiast podróżowały dwie osoby i żadna z nich nie skarżyła się na dolegliwości.

Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza oraz OSP Jazowsko zabezpieczyli teren i kierowali wahadłowo ruchem. Odłączyli też akumulator w motocyklu i zajęli się plamą rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz innymi pozostałościami po wypadku.

W trakcie prowadzonych działań jedna osoba z samochodu osobowego zaczęła uskarżać się na złe samopoczucie. Dokonano oceny stanu osoby poszkodowanej, udzielono jej pomocy oraz zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego – relacjonuje komendant miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka. Jak dodaje, ostatecznie po przebadaniu okazało się, że osoby tej nie trzeba będzie przewozić do szpitala.

Policjanci prowadzili na miejscu czynności wyjaśniające, a wraz z nimi pozostał zastęp z miejscowej jednostki OSP. Na koniec druhowie OSP Jazowsko uprzątnęli z jezdni pozostałości po kolizji. Działania trwały ponad półtorej godziny.

Strażacy z Sądecczyzny mieli w ciągu ostatniej doby sporo pracy. Wyjeżdżali nie tylko do wypadku w Jazowsku, ale też do zderzenie dwóch samochodów w Kamionce Wielkiej i podobnego zdarzenia w Obidzy, czy rozlanych na drodze substancji ropopochodnych w miejscowościach: Obidza, Florynka i na ulicy Sucharskiego w Nowym Sączu. Ponadto w Maszkowicach samochód wypadł z drogi, a na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu auto uderzyło w sarnę. W Piwnicznej-Zdroju strażacy pomagali zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjenta do karetki. Interweniowali też w związku z dwoma pożarami: w Stróżach płonęły trawy, a w Brzeznej ogień pojawił się w kotłowni jednego z domów.

fot. JRG nr 2 Nowy Sącz

Czytaj też: Nowy Sącz. Policyjny dron uwiecznił wykroczenia [nagranie]

Reklama