Nowy Sącz. Czesław Sarota po raz szósty dyrektorem ,,odzieżówki”!

Nowy Sącz. Czesław Sarota po raz szósty dyrektorem ,,odzieżówki”!

Wczoraj (1 maja) Zespół Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu poinformował na swoim Facebooku, że konkurs na dyrektora szkoły po raz szósty wygrał Czesław Sarota.  ,,Pan Dyrektor kieruje szkołą Bolesława Barbackiego już 25 lat. Z okazji tego wspaniałego jubileuszu, w imieniu całej społeczności naszej „Szkoły Odkrywców Talentów”, życzymy szczęścia i pomyślności oraz wielu sukcesów w realizacji zamierzonych celów zawodowych. Serdecznie gratulujemy!” czytamy na profilu szkoły.

3 kwietnia prezydent miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora w czterech placówkach. Zgłoszenia przyjmowano do 17 kwietnia, a wyniki już znamy. W sądeckiej ,,odzieżówce” bez zmian. Po raz szósty stanowisko to przyznano Czesławowi Sarocie, który przewodzi szkole już od 1999 roku czyli 25 lat. Czas ten niewątpliwie przyniósł wiele zmian dla struktury samej placówki i poziomu kształcenia. Inicjatywą dyrektora Saroty były m.in. utworzenie nowych profili VI LO takich jak: klasy dziennikarsko–filmowa z edukacją medialną, plastyczna z edukacją fotograficzną, biologiczno–chemiczna z edukacją prozdrowotną, geograficzno–matematyczna, humanistyczno–filozoficzna, humanistyczno–prawnicza, oraz psychologiczno–językowa z edukacja prawniczą. Oprócz tego do Technikum Przemysłu Mody wprowadzony projekt ,,Moda”, w ramach którego najlepsi uczniowie mogą odbyć miesięczne praktyki zawodowe w Portugali. 

Dyrektor otrzymał również kilka odznaczeń i nagród podkreślających jego wkład i zaangażowanie w rozwój szkoły. Przyznano mu m.in. Medal KEN, Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi oraz Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Czytaj też:

Duma Nowego Sącza wróciła z USA. Uroczyste przywitanie cheerleaderek [FILM, ZDJĘCIA]

Reklama