Jakie meble wybrać na balkon?

Jakie meble wybrać na balkon?

meble na balkon

Balkon stanowi namiastkę ogrodu i pozwala zrelaksować się na świeżym powietrzu. Aby przebywanie na nim było maksymalnie komfortowe, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie tej przestrzeni. Jakie zatem meble wybrać na balkon, aby był on funkcjonalny i zapewniał wygodę? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje mebli balkonowych?

Na balkonie można umieścić wiele różnorodnych mebli. Jedynym ograniczeniem, co do ich ilości i wielkości, są wymiary przestrzeni, jaką dysponujemy. Ponadto, podczas poszukiwania idealnego wyposażenia na balkon, należy mieć również na uwadze rodzaj materiałów, z jakich zostało wykonane. Najważniejsze, aby były to surowce odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dobrym rozwiązaniem, będą niewątpliwie meble wykonane z takich materiałów, jak:

 •         Metal,
 •         Wiklina,
 •         Tworzywa sztuczne,
 •         Rattan,
 •         Drewno.

Wracając jednak do rodzaju mebli, jakie można kupić w sklepach z tego typu produktami, to ich wybór jest naprawdę duży. Producenci oferują takie rozwiązania, jak:

 •         Zestawy wypoczynkowe,
 •         Zestawy jadalniane,
 •         Huśtawki,
 •         Hamaki,
 •         Skrzynie,
 •         Składane stoliki.

Te i wiele innych elementów wyposażenia balkonu, dostępnych jest właśnie w sklepach z meblami ogrodowymi. W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, możemy postawić na kilka różnych rodzajów mebli lub ograniczyć się do jednego elementu jakim jest np. ławka balkonowa Cloveris to miejsce, które oferuje wiele ciekawych rozwiązań zarówno dla dużych, jak i niewielkich balkonów. Jego asortyment dostępny jest pod adresem cloveris.pl i niewątpliwie warto się z nim zapoznać.

Jakie meble wybrać na balkon?

Jak wspomnieliśmy już w poprzedniej części artykułu, wybór mebli balkonowych determinuje wielkość powierzchni, jaką dysponujemy. W przypadku większych przestrzeni, można pokusić się o komplety wypoczynkowe, których jednymi z elementów są sofy czy fotele. Jeżeli jednak nasz balkon jest niewielki, wówczas warto postawić na bardziej funkcjonalne rozwiązania. Idealnie w tym wypadku sprawdzą się stoliki i krzesła balkonowe składane od Cloveris. Nieużywane, nie będą zajmowały miejsca, a w razie potrzeby, zawsze będzie można je szybko rozłożyć.

Warto również wziąć na tapet kształt mebli, jakie najlepiej sprawdzą się na balkonie. Otóż w przypadku przestrzeni o mocno ograniczonej powierzchni, warto postawić na wyposażenie o opływowym kształcie. Na małym balkonie, najlepiej zdecydować się na stolik z okrągłym blatem, który zajmuje nieco mniej miejsca, niż prostokątny, a ze względu na brak kantów, niweluje ryzyko uderzenia się, o co nietrudno na niewielkim metrażu.

Zastanawiając się nad tym, jakie meble wybrać na balkon, przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie – w jaki sposób będziemy chcieli z niego korzystać? Jeżeli planujemy głównie relaks z książką w ręku, to niewątpliwie, warto zainwestować w wygodną sofę. Jeśli jednak chcemy przede wszystkim spożywać na nim posiłki, to w tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie wybór zestawu jadalnianego, który pozwoli nam delektować się pożywieniem na świeżym powietrzu.

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Krakowski Park Technologiczny z największą liczbą decyzji w Polsce od początku roku!

Share on twitter
Share on facebook