Jak spędzić nadchodzący weekend? Znów moc atrakcji na Sądecczyźnie

Jak spędzić nadchodzący weekend? Znów moc atrakcji na Sądecczyźnie

koncert

Rozpoczyna się właśnie kolejny wakacyjny weekend. Gdzie tym razem warto się wybrać? Mamy dla Was kilka podpowiedzi – wśród nich m.in. koncerty, pikniki i zawody sportowe.

Jak informowaliśmy m.in. TUTAJ, w sobotę w gminie Stary Sącz odbędzie się kolarski wyścig. O godzinie 10:10 uczestnicy wyruszą z Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania przy ulicy Papieskiej w Starym Sączu. Trasa wyścigu przebiega dalej przez Moszczenicę Niżną i Wyżną, Skrudzinę i Gołkowice Dolne. Około godziny 11:00 kolarze dotrą do Gabonia, a spod tamtejszej szkoły podstawowej ruszą pojedynczo w kierunku Przehyby.

Tego samego dnia startuje też dwudniowy XV Nowosądecki Jarmark Anielski, który odbędzie się na rynku. Na kiermaszu wyrobów rękodzieła artystycznego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo w sobotę na jarmarku będzie można odwiedzić Namiot Anielskiej Radości, Anielski Kącik Czytelniczy. Na dzieci czekać będą też dmuchane atrakcje.

W Muszynie zainaugurowano dziś (5 sierpnia) Festiwal Wód Mineralnych. Impreza w Amfiteatrze Zapopradzie trwać będzie jeszcze przed dwa dni. Na sobotę przewidziane są m.in. pokazy walk i pokazy taneczne, a także dwa koncerty: Jacka Wójcickiego i Macieja Maleńczuka. Koniec drugiego dnia festiwalu zwieńczy pokaz sztucznych ogni. W niedzielę natomiast wystąpi Krakowski Teatr Uliczny, Kabaret z Konopi oraz zespół Leszcze. To nie wszystko – tego dnia na uczestników czekać będzie też konkurs festiwalowy oraz… taniec ognia.

Oczywiście, to nie jedyne atrakcje, jakie będzie można znaleźć na Sądecczyźnie w nadchodzącą niedzielę. Na stadionie sportowym w Podegrodziu odbędzie się piknik rodzinny. Głównym punktem wydarzenia są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski STRONGMAN TEAM POLAND. Gościem specjalnym będzie Mariusz Pudzianowski. Po zawodach (o których informowaliśmy TUTAJ) przyjdzie czas na liczne występy. Będzie można zobaczyć m.in. Seniorów Placówki dziennej opieki osób starszych w Podegrodziu oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostwicy. Zagra też Kapela Lachowska, zespół muzyczny Sercówka i Kruca Banda.

Tego samego dnia na Placu św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się Piknik Wdzięczności. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” startuje o godzinie 14:00. Jakie atrakcje będą czekać na uczestników pikniku? Można o tym przeczytać TUTAJ. To nie wszystko, co tego dnia wydarzy się w Piwnicznej-Zdroju. O godzinie 20:00 w Parku Zdrojowym wystąpi Kapela Jedlicka i Kapela Bratovie.

Z kolei na Placu pod Astro Centrum w Chełmcu o godzinie 15:00 rozpocznie się XVI Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec. W programie wydarzenia jest m.in. degustacja regionalnych potraw, konkursy z nagrodami, a także gry i zabawy dla dzieci. Wystąpi zespół Verb, natomiast około godziny 20:30 wystartuje zabawa taneczna z MR. DJ. Plakaty reklamujące wszystkie wymienione wyżej wydarzenia można znaleźć w poniższej galerii.

źródła grafik: Urząd Miasta Nowego Sącza, Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój, Wyścig Tomasza Marczyńskiego, Urząd Gminy Podegrodzie


Czytaj też:

Nowosądecki dworzec i pociąg z Newagu „wystąpią” w filmie. Trwają nagrania

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.