Przed nami burze z gradem. Poziom wody w rzekach się podniesie

Przed nami burze z gradem. Poziom wody w rzekach się podniesie

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne dla naszego regionu. Dziś nad Sądecczyzną burze z gradem. Poziom wody w rzekach może się niebezpiecznie podnieść.

Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do 15, a miejscami 25 milimetrów. Porywy wiatru osiągną 75 km/h. W niektórych miejscach pojawi się też grad. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje dzisiaj do godziny 21:00, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Ponadto poziom wody w rzekach może niebezpiecznie wzrosnąć. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne ważne dziś do północy dotyczące górnej część zlewni Skawy oraz zlewni: Raby, Dunajca, Popradu, Białej Tarnowskiej, Ropy, Uszwicy i Czarnej Orawy.

W związku z prognozowanymi opadami przelotnymi w tym również i burzowymi, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów punktowo istnieje możliwość osiągnięcia bądź krótkotrwałego przekroczenia stanu ostrzegawczego przestrzegają hydrolodzy.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Co zgłaszają Sądeczanie przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Reklama