Przed nami burze z gradem. Poziom wody w rzekach się podniesie

Przed nami burze z gradem. Poziom wody w rzekach się podniesie

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne dla naszego regionu. Dziś nad Sądecczyzną burze z gradem. Poziom wody w rzekach może się niebezpiecznie podnieść.

Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do 15, a miejscami 25 milimetrów. Porywy wiatru osiągną 75 km/h. W niektórych miejscach pojawi się też grad. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje dzisiaj do godziny 21:00, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Ponadto poziom wody w rzekach może niebezpiecznie wzrosnąć. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne ważne dziś do północy dotyczące górnej część zlewni Skawy oraz zlewni: Raby, Dunajca, Popradu, Białej Tarnowskiej, Ropy, Uszwicy i Czarnej Orawy.

W związku z prognozowanymi opadami przelotnymi w tym również i burzowymi, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów punktowo istnieje możliwość osiągnięcia bądź krótkotrwałego przekroczenia stanu ostrzegawczego przestrzegają hydrolodzy.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Co zgłaszają Sądeczanie przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.