Hania Sitko z Nowego Sącza w The Voice Kids. Jej występ już w najbliższą sobotę (zdjęcia)

Hania Sitko z Nowego Sącza w The Voice Kids. Jej występ już w najbliższą sobotę (zdjęcia)

Hania Sitko, The Voice Kids, Nowy Sącz

Już w najbliższą sobotę (18 marca) na antenie TVP 2 zaprezentuje się Hania Sitko. 10-letnia mieszkanka Nowego Sącza wystąpi w programie The Voice Kids. Podczas „przesłuchań w ciemno” powalczy o awans do kolejnego etapu. To druga przedstawicielka Sądecczyzny, która uczestniczy w trwającej edycji programu. Awans uzyskała już Martyna Koszkul z Łomnicy, Piwnicznej. Pisaliśmy o tym – TUTAJ.

Mama dziewczynki, pani Eliza Sitko, w dzisiejszej rozmowie z naszą redakcją przyznaje, że występ córki na scenie The Voice Kids to spełnienie marzeń. Wskazuje też osoby, które przyczyniają się do jej rozwoju.

– Jej największym marzeniem było stanąć na scenie The Voice Kids. Zgłoszenie wysłaliśmy spontanicznie, praktycznie w ostatni dzień. Wyszliśmy z założenia „zobaczymy co się wydarzy”. Nie liczyliśmy, że Hania się dostanie, bo nie jest to takie łatwe. Gdy dostaliśmy zaproszenie do Warszawy dowiedzieliśmy się, że córka musiała pokonać 4 tysiące innych dzieciaków, aby stanąć na scenie. Dowiedzieliśmy się też, że inni uczestnicy próbowali wielokrotnie dostać się do programu. Córce udało się to za pierwszym razem. Jesteśmy bardzo dumni – mówi pani Eliza Sitko w rozmowie z DTS24.

Mama 10-latki podkreśla rolę jej wychowawczyni Alicji Błachuty z Akademickiej Szkoły Podstawowej im. Króla Bolesława Chrobrego. To ona dostrzegła olbrzymi potencjał dziewczynki i zaczęła sugerować, aby pójść w kierunku artystycznym. Świeżo upieczona uczestniczka The Voice Kids pasjonuje się także jazdą konno. Bierze udział w dodatkowych zajęciach. Są w pełni podporządkowane kształceniu muzycznemu.

– Wszystko zaczęło się od pani Alicji. To ona powiedziała mi, że Hania ma talent muzyczny. Zapisaliśmy ją na lekcje śpiewu. Zaczęła brać udział w różnych konkursach. Trafiła też pod skrzydła pana Krzysztofa Szczypuły ze szkoły School of rock w Nowym Sączu. Od września uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu, gdzie uczy się gry na fortepianie pod okiem pani Elżbiety Malczak – dodaje pani Eliza. Występ Hanny Sitko z Nowego Sącza już w najbliższą sobotę (18 marca) o godzinie 20:00.

Czytaj także: To on jako pierwszy ruszył na pomoc po wypadku. Relacja leśnika z Nadleśnictwa Limanowa

Fot: Eliza Sitko

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama