Gorlice. Wszystkie służby na pomoc. Nocne poszukiwania (I stopnia) 15-letniej dziewczynki

Gorlice. Wszystkie służby na pomoc. Nocne poszukiwania (I stopnia) 15-letniej dziewczynki

poszukiwania, Gorlice, 15-letnia dziewczynka

Chwilę przed północą służby otrzymały informacje o zaginięciu dziecka. Właśnie rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Alarm dotarł do wszystkich pobliskich Straży Pożarnych. W tym momencie (stan na godzinę: 00:10) kolejni ratownicy zbierają się pod budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Ustalany jest sposób poszukiwań.

Z informacji, które przekazują świadkowie wynika, że poszukiwania dotyczą 15-letniej dziewczynki. Na miejscu jest obecna Policja. Alarm dotarł między innymi do Ochotniczych Strażach Pożarnych w Szymbarku, Zagórzanach, Dominikowicach, Kobylance czy Klęczanach. W pełnej gotowości są także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Służby angażują do działań psa tropiącego i quady.

AKTUALIZACJA (GODZ: 01:08) – Zaginiona to 15-letnia dziewczynka. Są to poszukiwania pierwszego, czyli najwyższego stopnia. Na chwilę obecną działania prowadzi 15 zastępów straży pożarnej, 50 strażaków  – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Do poszukiwań pierwszego (najwyższego) stopnia zalicza się osoby, które opuściły nagle ostatnie miejsce pobytu w okolicznościach uzasadniających podejrzenie: a) popełnienia na ich szkodę przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności (np. zabójstwo, uprowadzenie w celu zmuszania do uprawiania prostytucji), b) zagrożenia dla ich życia, zdrowia lub wolności. Działania poszukiwawcze odbywają się praktycznie na terenie całego miasta.

AKTUALIZACJA (GODZ: 01:15) – Jesteśmy w trakcie dysponowania Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Za chwilę wybierze się do Gorlic, aby podjąć działania – mówi st. kpt Przemysław Kałuziński z Państwowej Straży Pożarnej Nowy Sącz w rozmowie z naszą redakcją.

AKTUALIZACJA: Jak poinformował naszą redakcję mł. bryg. Dariusz Surmacz, 15-letnia dziewczynka została odnaleziona nad ranem. Rozmawialiśmy także z rzecznikiem KPP Gorlice, asp. sztab. Gustawem Janasem, który przekazał naszej redakcji, że zakrojone na szeroką skalę poszukiwania przyniosły efekt. Dziewczynka została odnaleziona w okolicach dworca w Tarnowie, skąd została zabrana do szpitala na konsultacje. Była zmęczona i wyziębiona. Więcej na ten temat w osobnym artykule na stronie głównej: Nad ranem odnaleziono 15-latkę. Była wyziębiona. „Zachodziło zagrożenie utraty życia”

powrót na stronę główną portalu DTS24

Fot: Piotr Boczoń / GORLICE24

Share on twitter
Share on facebook