Grybów. W miesiąc powstało nowoczesne boisko

Minął miesiąc od momentu, w którym ruszyły prace i przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie pojawiło się nowoczesne boisko. Obiekt w piątek (4 grudnia) został oddany do użytku. O rozpoczęciu budowy pisaliśmy TUTAJ.

Ponad 450 uczniów placówki będzie korzystać z boiska z nowoczesną i bezpieczną nawierzchnią. Do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na sali sportowej. Teraz młodzież będzie mogła grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, czy koszykówkę na zewnątrz. Prace kosztowały 648.786,74 złotych. Województwo Małopolskie przyznało na ten cel dotacje w wysokości 152.320 złotych w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

Obiekt wybudowała firma BUD-MAT Lucyna Matyja z Krynicy-Zdroju. W ramach prac wykonano drenaż odwadniający, ogrodzenie wraz z piłkochwytami i boisko sportowe o wymiarach 22 x 44 m. Ponadto konieczna była przebudowa kanalizacji sanitarnej. Dookoła powstały chodniki oraz trybuny dla 72 osób. Boisko jest także oświetlone.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.