Grybowska szkoła średnia doczeka się boiska za niemal 650 tys. zł

Już w przyszłym roku ponad 450 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie będzie mogło korzystać z nowego boiska sportowego. Rozpoczęły się prace budowlane. Ich koszt to 648.786,74 złotych, a wysokość dotacji przyznanej przez Województwo Małopolskie – 152.320 złotych.

Do tej pory młodzież ćwiczyła na sali sportowej, a za kilka miesięcy będzie mieć również do dyspozycji nowoczesne boisko na świeżym powietrzu, z bezpieczną nawierzchnią, przystosowane do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Dookoła pojawią się chodniki i trybuny dla 72 osób. Ponadto obiekt zostanie oświetlony.

– Firma, która wygrała przetarg – BUD-MAT Lucyna Matyja z siedzibą w Krynicy-Zdroju – właśnie weszła na plac budowy. W projekcie jest m.in.: wykonanie drenażu odwadniającego, przebudowa kanalizacji sanitarnej, wykonanie ogrodzenia wraz z piłkochwytami, wykonanie boiska sportowego do gier zespołowych o wymiarach 22 x 44 m – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.