Nad ranem odnaleziono 15-latkę. Była wyziębiona. „Zachodziło zagrożenie utraty życia”

Nad ranem odnaleziono 15-latkę. Była wyziębiona. „Zachodziło zagrożenie utraty życia”

Dziś w nocy informowaliśmy na bieżąco o poszukiwaniach 15-letniej dziewczynki – TUTAJ. W akcji brało udział ponad 30 policjantów, 60 strażaków a także Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Nowego Sącza wraz z trzema psami tropiącymi. Małoletnia została odnaleziona nad ranem w okolicach dworca w Tarnowie. Była zmęczona i wyziębiona. Została zabrana do szpitala na konsultacje. Poszukiwaniom nadano pierwszy (najwyższy) stopień. Dlaczego?

Jak mówi w rozmowie z naszą redakcją rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach asp. sztab. Gustaw Janas, służby miały ku temu pełne podstawy.

– Wiedzieliśmy, że zachodziło w tym przypadku zagrożenie zdrowia lub życia. Zgłoszenie napłynęło około godz. 22:00. Potem przystąpiono do działań. Nie wszystkim poszukiwaniom nadaje się najwyższy poziom, ale w tym przypadku było to uzasadnione – mówi asp. sztab. Gustaw Janas, po czym dodaje:

– Działania były zakrojone na szeroką skalę. Udział w poszukiwaniach brało łącznie ponad 100 osób. Działania wsparła Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Nowego Sącza. Pomoc niosły też psy tropiące z KMP Nowy Sącz. Poszły też komunikaty do wszystkich ościennych powiatów. W takich przypadkach komunikat idzie praktycznie w całą Polskę. Służby prowadziły poszukiwania krok po kroku. Tarnowska Policja pojawiła się na dworcu i ustaliła, że zaginiona może tam przebywać. Służby sprawdziły monitoring i rzeczywiście potem zaginioną odnaleziono w okolicach dworca. Była zmęczona i wyziębiona. Została zabrana do szpitala na konsultacje a następnie została oddana pod opiekę swojej mamie – mówi asp. sztab. Gustaw Janas w rozmowie z portalem DTS24.

Bieżący przebieg nocnych zdarzeń dostępny na portalu DTS24 – TUTAJ.

Fot: PB

Reklama