Gmina Tymbark. Młody kierowca rozbił samochód o wiadukt kolejowy (zdjęcia)

Gmina Tymbark. Młody kierowca rozbił samochód o wiadukt kolejowy (zdjęcia)

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy na łamach naszego portalu o trudnych warunkach drogowych. W powiecie gorlickim cztery samochody osunęły się z oblodzonej drogi. O zachowanie należytej ostrożności apelował mł. bryg. Dariusz Surmacz z Państwowej Straży Pożarnej. Można o tym przeczytać – TUTAJ. Tymczasem w powiecie limanowskim kierowca samochodu osobowego nie dostosował się do panujących warunków. Kierowany przez niego pojazd uderzył w wiadukt kolejowy. Młodzieniec może mówić o dużym szczęściu. Zachował życie, otrzymał mandat karny.

Zdarzenie, które miało miejsce w Zawadce (gmina Tymbark) potwierdza w rozmowie z naszą redakcją st. kpt. Wojciech Bogacz z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 19:47. Na miejsce udały się dwa zastępy, łącznie dwunastu strażaków. Była to Ochotnicza Straż Pożarna Zawadka oraz Ochotnicza Straż Pożarna Podłopień. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Policja była już obecna na miejscu, podobnie jak Zespół Ratownictwa Medycznego – mówi st. kpt. Wojciech Bogacz z PSP Limanowa.

20-letni kierowca samochodu osobowego otrzymał mandat karny za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, co w konsekwencji doprowadziło do kolizji.

Czytaj także: Temat dnia: Dramatyczna relacja pracowników sądeckiego szpitala. Kolejki, agresja, smród i skargi

Fot: OSP Zawadka

Share on twitter
Share on facebook