Powiat gorlicki. Oblodzone drogi, cztery samochody w fosie. Policja wstrzymała ruch

Powiat gorlicki. Oblodzone drogi, cztery samochody w fosie. Policja wstrzymała ruch

fosa, ślisko

Uwaga kierowcy. W miejscowości Kwiatonowice (powiat gorlicki) cztery samochody osunęły się z drogi. To efekt panujących warunków. Oblodzona droga gminna jest w tym momencie zablokowana. Policja jest na miejscu, wstrzymała ruch do odwołania. Taki stan ma potrwać do chwili, w której piaskarki przygotują drogę do ponownego użytku. W całym powiecie gorlickim panują utrudnienia.

Zdarzenie, do którego doszło dzisiaj po godzinie 18.00 potwierdza w rozmowie z naszą redakcją mł. bryg. Dariusz Surmacz z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

– W tej chwili dotarł na miejsce zastęp OSP Kwiatonowice. Droga jest całkowicie oblodzona. Cztery samochody osunęły się do fosy. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu jest już Policja, która wstrzymała ruch. Zagrożenie trzeba całkowicie wyeliminować. Oczekiwany jest przyjazd piaskarki, która przygotuje drogę do możliwości dalszego użytku. Warunki drogowe w powiecie gorlickim są dzisiaj bardzo ciężkie. Sam przemieszczałem się dziś po drogach i jest lód. To co wcześniej stopniało, teraz w wyniku temperatury przymarzło, a do tego jest niewielka warstwa śniegu. Należy zachować ostrożność. Szczególnie dojazdy do skrzyżowań nie są łatwe. Trzeba zachować dystans. Służby cały czas pracują, aby możliwie jak najszybciej niwelować utrudnienia – mówi rzecznik mł. bryg. Dariusz Surmacz z PSP Gorlice.

Czytaj także: Nowy Sącz. Dziennikarz DTS24 spędził z bezdomnymi dwie doby, aby zobaczyć jak żyją (filmy + zdjęcia)

Fot: ilustracyjne

Share on twitter
Share on facebook