Korzenna. Ich małżeństwa trwają już pół wieku (zdjęcia)

Korzenna. Ich małżeństwa trwają już pół wieku (zdjęcia)

złote gody Korzenna

24 pary z gminy Korzenna świętowały wspólnie złote gody. Seniorzy, którzy obchodzili w 2022 roku 50-lecie małżeństwa, spotkali się w korzeńskim dworze. Nie zabrakło życzeń, gratulacji, prezydenckich odznaczeń oraz tradycyjnej kapeli z drużbą.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Polski. Gmina wnioskuje o nie dwa razy w roku po akceptacji ze strony jubilatów. Podczas dzisiejszej uroczystości odznaczenia, legitymacje i listy gratulacyjne wręczył małżonkom wójt Leszek Skowron z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Korzenna Jackiem Fornaglem.

Każda para usłyszała przyśpiewkę w wykonaniu drużby i kapeli, a także ,,sto lat” oraz tradycyjne weselne ,,gorzko, gorzko”. Na zakończenie na wszystkich czekał obiad.

Złote gody świętowali: Henryka i Tadeusz Bernaccy, Teresa i Stanisław Bobakowscy, Krystyna i Janusz Bulandowie, Franciszka i Edward Cisowscy, Helena i Franciszek Filipowie, Helena i Eugeniusz Filipowiczowie, Zofia i Józef Filipowiczowie, Maria i Stanisław Frączkowie, Zofia i Józef Jelińscy, Anna i Józef Kantorowie, Janina i Józef Koralikowie, Zofia i Jan Koralikowie, Krystyna i Józef Ligęzowie, Maria i Władysław Łatkowie, Kazimiera i Franciszek Matusikowie, Maria i Jan Orszulakowie, Maria i Kazimierz Podobińscy, Anna i Józef Ruchałowie, Eugenia i Józef Stawiarscy, Janina i Stanisław Szeligowie, Stanisława i Aleksander Wiśniewscy, Czesława i Józef Zięcinowie, Bogumiła i Stanisław Zwolenikowie, Danuta i Julian Żuchowiczowie.

fot. UG Korzenna

Czytaj też: Rozbudowa Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki coraz bliżej

Share on twitter
Share on facebook