Sprzedali setki kilogramów marihuany. Gang handlarzy odmiennymi stanami świadomości rozbity. Działał w nim sądeczanin

Sprzedali setki kilogramów marihuany. Gang handlarzy odmiennymi stanami świadomości rozbity. Działał w nim sądeczanin

Oskarżeni pochodzą z różnych miejsc Polski. Pięciu z nich mieszka w Krakowie, dwóch – w Tarnowie,  jeden to sądeczanin. Jest też kilku z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Wydział  Śledczy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie skierował  do Sądu Okręgowego w Tarnowie akt oskarżenia przeciwko 14 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się sprowadzaniem z Hiszpanii do Polski ogromnych ilości marihuany.

Zatrzymania są owocem pracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i FBI, które przechwyciło korespondencję członków grupy.

Marihuana w ilościach hurtowych przewożona była z miejscowości Alicante w Hiszpanii do Polski samochodami ciężarowymi, wyposażonymi w specjalnie skonstruowaną w tym celu skrytkę. Narkotyki były zapakowane w jednokilogramowe zgrzewane worki foliowe. Następnie substancje te były wprowadzane do obrotu w różnych miejscach kraju (…) W toku śledztwa zabezpieczono ponad 200 kg marihuany przemyconej z Hiszpanii,  o wielomilionowej czarnorynkowej wartości. Łącznie zarzucono oskarżonym popełnienie 33 przestępstw…” – czytamy w komunikacie tarnowskiej prokuratury.

Łukasz T., który według oskarżycieli kierował grupą usłyszał zarzut dotyczący przemytu narkotyków z Królestwa Hiszpanii do Polski oraz uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, w tym marihuany o ilości co najmniej 510 kg, amfetaminy w ilości 6 kg, a także kokainy oraz tabletek ecstasy.

Jak zaznacza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie – większość oskarżonych była w przeszłości karana, w tym m.in. za przestępstwa narkotykowe. Na rzecz kar majątkowych zabezpieczono majątek sprawców – gotówkę w złotych polskich i euro, samochody, motocykl, a także nieruchomości, o łącznej wartości kilku milionów złotych.

„Rozbicie tej grupy przestępczej, ustalenie ról i identyfikacja jej członków a w rezultacie ich zatrzymanie było możliwe dzięki międzynarodowej współpracy w ramach EUROPOL-u i materiałom przekazanym Centralnemu Biuru Śledczemu Policji przez Federalne Biuro Śledcze  Stanów Zjednoczonych. Z przekazanych materiałów wynika, że FBI przechwytywało  korespondencję, a w szczególności wiadomości tekstowe członków gangów narkotykowych, wysyłane za pośrednictwem telefonów komórkowych” – informuje prokuratura.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15. Sprawa jest otwarta – śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań z nią związanych

Czytaj też:

Kierowca Fakro o swojej ukraińskiej misji: „Będąc we Lwowie, modliłem się słysząc przelatujące rakiety.”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.