Gabriel Jędrol

Gabriel Jędrol

miniatura

Imię i nazwisko: Gabriel Jędrol

Nazwa partii: KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

Numer na liście wyborczej: 4.

Data i miejsce urodzenia:

Urodzony w 1995 roku w Nowym Targu.

Wykształcenie:

Absolwent prawa i ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zawód wykonywany, miejsce zatrudnienia:

Prawnik w dziale prawa podatkowego jednej z warszawskich kancelarii.

Doświadczenie i kompetencje predestynujące go do reprezentowania obywateli w parlamencie:

Prawnik z wykształceniem ekonomicznym. Społecznik i koordynator projektów w sektorze pozarządowym. Absolwent licznych programów szkoleniowych – m.in. Szkoły Przywództwa KGHM ‘’Przewodnicy”, Szkoły Ekonomicznej Fundacji im. Ludwiga von Misesa oraz Akademii Strategicznej Analizy Politycznej. Kompetencje biznesowe doskonalił na Uczelni ASBiRO. Kontestator centralizacji państwa i interwencji w gospodarkę. Entuzjasta prawa przyjaznego rozwojowi przedsiębiorczości, który stawia sobie za cel ułatwianie życia przedsiębiorcom i osobom przedsiębiorczym.

Przynależność partyjna:

Kandydat bezpartyjny, który nigdy nie należał do żadnej partii politycznej.

Prywatnie:

Działał w Stowarzyszeniu Wolnościowe Podhale. Zaangażowany m.in. w projekty: likwidacji nowotarskiej Straży Miejskiej, obrony nowotarskiego Pubu Plama, likwidacji opłaty targowej, czy też powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Nowym Targu. W 2018 roku zabrał głos podczas protestu przeciwko cenzurowaniu Internetu zorganizowanego na Rynku Głównym w Krakowie. Był równie uczestnikiem programu ‘’Młodzież kontra… czyli pod ostrzałem” emitowanego na antenie TVP Kraków i TVP INFO. Współpracownik portalu opinii Klubu Jagiellońskiego, gdzie publikuje materiały dotyczące ekonomii i moderuje dyskusje, goszcząc znakomitych ekspertów w istotnych obszarach dla gospodarki. W wolnym czasie, którego nigdy zbyt wiele, rozwija kompetencje miękkie w grach kooperacyjnych – czy to na boisku, czy to w przestrzeni wirtualnej. Raz na jakiś czas też i pokibicuje. Przyszły mąż.

Spośród innych kandydatów wyróżnia go:

Silne poczucie sprawiedliwości i zamiłowanie do zasady, że umów należy dotrzymywać.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Polska:

1. Stabilne prawo – prawo powinno być tworzone dla ludzi, na korzyść obywateli. 2. Racjonalna gospodarka państwa – budżet państwa powinien być bardziej przejrzysty, a wydatki planowane z rozsądkiem, aby kieszenie obywateli nie znajdowały się w realnym niebezpieczeństwie. 3. Decentralizacja władzy – warunkiem zachowania wolności politycznej obywateli jest podział władz między różne, niezależne, wzajemnie dopełniające, hamujące i kontrolujące się podmioty.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka okręg sądecko-podhalański:

1. Prawo przyjazne rozwojowi przedsiębiorczości – aby mieszkańcy Południa Polski mogli osiągać tyle, ile mieszkańcy najlepiej rozwijających się regionów w Polsce. 2. Większa autonomia i współpraca regionalna w zakresie kluczowych i istotnych inwestycji dla kieszeni mieszkańców Południa Polski. 3. Uwolnienie potencjału regionalnego poprzez wykorzystanie naturalnych atutów Południa Polski celem uwolnienia ducha przedsiębiorczości drzemiącego w mieszkańcach.

Chcę zostać posłem, ponieważ:

tak jak wszyscy chcę końca wojny polsko-polskiej, a polskiej polityce potrzeba nie tylko zmiany pokoleniowej, lecz i zmiany jakościowej – zmianie pokoleniowej powinna towarzyszyć całkowita zmiana podejścia do roli polityka.

Ważne zdanie, na koniec:

Człowiek najbardziej zdemoralizowany to człowiek bez celu.

Reklama