Fotelik może zagrażać dziecku. Sprawdź, czy twój jest bezpieczny

Fotelik może zagrażać dziecku. Sprawdź, czy twój jest bezpieczny

Dzisiaj (2o września), na sądeckim rynku będzie przeprowadzana inspekcja fotelików samochodowych. Każdy mieszkaniec będzie mógł przyjechać swoim samochodem i sprawdzić, czy jego dziecko podczas jazdy jest na pewno dobrze chronione.

Inspekcja prowadzona jest w ramach kampanii edukacyjnej Superfotelik. Jej sądecka odsłona odbywa się dziś, 20 września, w godzinach 10. – 17. na rynku. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą swoich pociech.

Fotelik to tylko dodatek – powie wiele osób, które nie zdają sobie sprawy, że oszczędność na nim może doprowadzić do tragedii. Często rodzice kupują foteliki używane nie mając  pewności jaki jest ich stan. Nie chodzi o  estetykę,  a o eksploatację produktu.

Jeśli fotelik brał już udział w kolizji lub ma popękane elementy, podczas wypadku może nie ochronić dziecka. Nie bez powodu producenci określają datę ważności fotelika. Plastik ulega degradacji, pod wpływem temperatur i promieniowania UV. Również mechanizm pasów fotelika z 10- letnim stażem zadziała inaczej niż dwuletni.

Podejmowanie nieświadomych decyzji rodziców, a raczej lekceważenie sprawy fotelika dla dziecka wynika zarówno z oszczędności, jak i niewiedzy. Bywa i tak, że jedynym motywatorem do zakupu jest strach przed mandatem, dlatego decydują się na kupno, ale jak najtańszego sprzętu. Niestety,  jaki był jego stan dowiadujemy się po fakcie, czyli zdarzeniu drogowym, po którym zdarza się, że rodzice nie mają szans naprawy swojego błędu.

Nie ryzykuj bezpieczeństwa swojego dziecka. Przyjedź i sprawdź stan swojego fotelika!

Fot. pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook