Oszuści podszywają się pod ZUS. Nie daj się okraść!

Oszuści podszywają się pod ZUS. Nie daj się okraść!

Pracownicy ZUS nie odwiedzają  płatnika w domu bez wcześniejszej zapowiedzi. Nie składają telefonicznych ani osobistych propozycji płatnego wypełniania wniosków. Chociażby związanych z przeliczeniem emerytury.

Taka pomoc jest nieodpłatna w każdej placówce ZUS-u na terenie całego kraju. Bezpłatną usługę doradcy emerytalnego ZUS uruchomił 3 lipca br. Taka usługa odbywa się na Sali Obsługi Klientów w ZUS.

-Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje informacje, że do przyszłych emerytów zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują usługę doradcy wraz z obliczeniem wysokości emerytury. W związku z tym, przestrzegamy przed korzystaniem z usług fałszywych doradców, których jedynym celem jest narażenie na straty finansowe przyszłych emerytów. Osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im dokonać takich obliczeń – informuje nas p.o. regionalnego rzecznika ZUS W Małopolsce- Bożena Bielawska.

Warto pamiętać, że pracownicy ZUS mogą nas odwiedzić w domu tylko w dwóch przypadkach: podczas kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich oraz wtedy, gdy siedziba naszej firmy znajduje ma ten sam adres zameldowania, co nasze mieszkanie. Jednak w tym przypadku inspektorzy umawiają się wcześniej.

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama