Finałowa SYLWETKA sportowca – Jakub Olszewski [GŁOSOWANIE]

Finałowa SYLWETKA sportowca – Jakub Olszewski [GŁOSOWANIE]

Wśród piętnastu nominowanych do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny roku 2021, znalazł się również obiecujący polski siatkarz, Jakub Olszewski. Swoje głosy, w finałowym II etapie Plebiscytu, można oddawać do 6 lutego.

Jak zaczęła się przygoda ze sportem u Kuby i kto był jego największym wsparciem w drodze do sukcesów? Jakie  marzenia skrywa głęboko w sercu? Odpowiedzi na te pytania udzielił sam nominowany. 

W siatkówkę zacząłem grać w wieku 9 lat. Tata był moim pierwszym trenerem. Mama od zawsze jest moim ogromnym wsparciem. W domu zawsze miałem wszystko co potrzeba, żeby móc rozwijać swój siatkarski talent. W siatkówce nie powiedziałem, jeszcze ostatniego słowa. Moim wielkim marzeniem jest gra w seniorskiej reprezentacji Polski i udział z nią w Igrzyskach Olimpijskich. Śledzę na bieżąco inne dyscypliny sportowe, tak naprawdę bardzo lubię sport i to w każdym wydaniu

Jakimi sukcesami sportowymi może się pochwalić w poprzednim roku?

Rok 2021 był najlepszy w mojej przygodzie z siatkówka, z drużyną z Gdańska zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jednak największym osiągnięciem ubiegłego roku i całej mojej dotychczasowej kariery było Mistrzostwo Świata U19 zdobyte w ubiegłym roku w Iranie. Po trzech miesiącach ciężkich przygotowań polecieliśmy do Teheranu, walczyć w Mistrzostwach Świata U19. Przed turniejem nie wyznaczyliśmy sobie konkretnych celów, jechaliśmy cieszyć się grą, byliśmy szczęśliwi, że mamy szanse uczestniczyć w takiej imprezie. Skupialiśmy się na każdym kolejnym przeciwniku i meczu. To był dla nas turniej życia, w którym straciliśmy tylko jednego seta! – powiedział Olszewski.

Aktualne wyniki głosowania można sprawdzać TUTAJ

Szczegółowy regulamin znajduje się na oficjalnej stronie Stowarzyszenia dla Miasta Nowego Sącza, w zakładce Sportowiec-2021.

Finałowa gala z oficjalnym podsumowaniem odbędzie się w piątek, 11 lutego br. To wtedy dowiemy się – kto został Najpopularniejszym Sportowcem Ziemi Sądeckiej roku 2021.

fot. Stowarzyszenie dla Miasta

GŁOSUJ też na: Finałowa SYLWETKA sportowca – Małgorzata Myjak [GŁOSOWANIE]

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.